Trabzon Nöbetçi Noterler

Trabzon nöbetçi noterler listesine mi ihtiyacın var? Hemen Nöbetçi Noterleri arasında Trabzon ilindeki tüm nöbetçilere göz atın.

5 Ağustos C.tesi Trabzon Nöbetçi Noter

Noter Adı Noter İlçesi Noter Adresi Noter Telefonu
Trabzon 1. NoterliğiOrtahisarKemerkaya Mahallesi, Kunduracılar Caddesi No:66 K:1 Ortahisar / Trabzon0 (462) 321-12-93

Başta hafta içi yoğun çalışan vatandaşlar olmak üzere pek çok kişi tarafından ilgi gören Trabzon nöbetçi noter sistemiyle, resmî onaylama prosedürlerine iş günleri dışında da ara vermeden devam edilir. Türkiye Noterler Birliği tarafından alınan ve uygulanan bu karar sayesinde, yurt genelinde nüfus popülasyonu da dikkate alınarak pek çok büyük kentte nöbetçi noter bulundurulması bir rutin halini almıştır. Kentlerimizin bazılarında sadece cumartesileri noterliklerin açık olması planlanırken bazılarında da bütün hafta sonunda ulaşılabilir noter bulunması gerekli görülür. Bu uygulama ilk kez, 2019 yılı nisan ayında yürürlüğe girmiştir.

Trabzon nöbetçi noter hizmetleri için gereksinmenin hat safhada olması sebebiyle, hafta sonu açık noter sayısı ortalama 10 dolaylarında seyreder. Bunların farklı lokasyonlardan seçilmesine de vatandaşların ulaşım olanakları açısından ayrıca dikkat edilir. 

Sitemizde, Trabzon nöbetçi noterlerin açık adreslerine de, vatandaşların ulaşım sorunu yaşamamaları adına yer verilir. Yoğunluk durumları da düşünülecek olursa, noterler ile özellikle hafta sonu işlem yapılacaksa önden iletişim kurmalı, bu sayede sürecin sistemli bir şekilde ilerlemesine katkıda bulunmalısınız. Ayrıca sizler için Trabzon nöbetçi noter telefon numaralarını da paylaştığımızı da belirtmek isteriz.

Trabzon Nöbetçi Noter Kaça Kadar Açık?

Nöbetçi noter uygulaması sistemi, normal gün ve saatlerden farklı ilerler. Resmî prosedürlerde onay mercii olarak görev alan noterler, hafta sonu çalışma koşullarını şu şekilde özetlemek mümkündür:

  • Mesai başlangıç saatleri, 09.00
  • Öğle arası mola saatleri, iş yoğunluğuna göre 12.30 ila 13.30 saatleridir. Ayrıca 12 – 13 saatleri içinde öğle tatili yapan noterler de vardır
  • Mesai bitişleri 17.00’dır
  • Hafta sonu nöbetçi noter açılış saatleri 10.00 da başlar
  • 16.00, nöbetçi noterlerin mesai bitiş saatidir.

Bu genel geçer prosedürün aksinin uygulanması gereken istisnaî anlara rastlamamak adına, arzu ederseniz işlemleriniz öncesinde iletişim kurup yerinden bilgi de alabilirsiniz. Nöbetçi noter açılış saatleri Trabzon ilinde olduğu gibi, uygulamanın aktif olarak yürütüldüğü her ilimizde de aynı şekildedir. Ayrıca Adalet bakanlığı tarafından belirlenen ücretlendirme konusunu da işlem başlatmadan önce incelemenizi öneririz. Nöbetçi noter ücretleri konulu bir değişiklik, en önce bahsi geçen bakanlık tarafından vatandaşlara bildirilecektir.

nobetci noterler
Trabzon Nöbetçi Noterler

Trabzon Nöbetçi Noter Listesi

Sitemizde, sizin lokasyonunuza en yakın noter hizmetini bulabilmeniz adına akıllı filtreleme sistemi bulunmaktadır. Ayrıca bu filtreleme uygulamasını Türkiye Noterler Birliği sayfasında da bulup kullanmanız mümkündür. Sizden istenen verileri eksiksiz girerek, bulunduğunuz adrese en yakın nöbetçi noter iletişim bilgilerini bulabilir, açık adres görüntülemesi yapabilirsiniz. Aynı zamanda telefon üzerinden bizzat arama yaparak adres doğrulama şansınız da vardır.

Trabzon nöbetçi noter sorgulama ekranı aracılığıyla en yakın noterlik binasını tespit etmek için il, ilçe ve semt bilgilerinizi sizden istenen kutucuklara girerek arama yapmanız yeterlidir.

Noterler, Türkiye Noterler Birliği’ne bağlı hukuk fakültesi mezunlarıdır ve denetleme, onaylama ve belgelendirme gibi yetkilere sahiptir. Görevleri, bireylerin haklarını güvence altına almak, anlaşmazlıkları çözmek ve insanlar arasındaki ilişkileri düzenlemek için gerekli olan hukuk belgelerini düzenlemek ve onaylamaktır. Trabzon nöbetçi noterlerin listesi, adres, telefon ve iletişim bilgilerine internet sitemiz üzerinden ulaşılabilir.

Trabzon Nöbetçi Noter İletişim Bilgileri

Sitemiz, ziyaretçileri için en doğru Trabzon nöbetçi noter iletişim adreslerini paylaşmakla yükümlüdür. Kullanışlı arayüzümüz ve sürekli doğruluğu denetlenen verilerimizle resmî prosedür konulu işlemlerinizi en çabuk şekilde sonuçlandırmanıza aracılık ederiz. Ayrıca anlık olarak Trabzon nöbetçi noterler düzeninde değişim gözlenirse, ziyaretçilerimizin erişim sağladığı verilere de bu durumun yansıtılmasını en hızlı biçimde sağlarız. Gerek duyduğunuz her konuda olduğu gibi Trabzon noter sorgulama ekranı bağlamında da bizleri tercih edebilirsiniz.

Trabzon Nöbetçi Noter Çalışma Saatleri Nelerdir?

Nöbetçi noter çalışma saatleri, normal noter çalışma saatlerinden farklıdır. Hafta içi noterlikler 09.00’da açılır ve 17.00’de kapanır. Hafta sonu noterlikler ise 10.00’da açılır ve cumartesi 16.00’da, pazar 14.00’de kapanır. Ayrıca, hafta içi noterler 12.00 ila 13.00 arasında öğle molası verirken hafta sonu 12.30 ile 13.30 arasında mola verir. İlgili güncel bilgiler, şehrinizdeki nöbetçi noterden de edinilebilir.

Trabzon Noter Çalışma Saatleri

Noterler Hafta içi; 09:00- 12:30 (Öğle Tatili) 13:30-17:00

Trabzon Nöbetçi Noter Çalışma Saatleri

Cumartesi ve Pazar günleri saat 10:00 – 16:00 aralığında hizmet vermektedir.

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş