SGK – Devlet Jinekomasti Ameliyatını Karşılar mı?

Jinekomasti ameliyatı olmak isteyen birçok kişi, ameliyatın SGK tarafından karşılanıp karşılanmadığını araştırıyor. Bu yazımızda SGK jinekomasti ameliyatını karşılar mı sorusuna yanıt vereceğiz. Ayrıca, jinekomasti için Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümüne gidilmesi gerektiğini ve SSK’nın jinekomasti ameliyatı ücretini karşılamadığını öğreneceksiniz.

Jinekomasti, erkeklerde görülen meme büyüklüğüne verilen isimdir. Bu büyüklüğün genellikle kişinin vücut yapısı ile alakalı olduğu düşünülse de aslında östrojen ve testosteron dengesindeki bozukluktan kaynaklanır. Sanayinin getirdiği şehir hayatı, hareketsizlik ve dengesiz beslenme ise jinekomasti riskini artırır. Bu sorun, dünya genelinde her 18 erkekten birinde görülür.

Jinekomasti ameliyatı olmayı düşünen kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri, ameliyatın SGK tarafından karşılanıp karşılanmadığıdır. Ne yazık ki, SSK jinekomasti ameliyatı ücretini karşılamamaktadır çünkü ameliyat kozmetik bir prosedür olarak değerlendirilmektedir. Ancak, ameliyatın fiyatı, kullanılacak tekniklere ve hastanın ihtiyaçlarına göre değişir. Bu nedenle, iyi bir doktor ve hastanede ameliyat olmanız her zaman önemlidir.

Jinekomasti ameliyatı için Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümüne gidilmesi gerekmektedir. Bu ameliyatı yapacak doktorların ihtisasını tamamlamış olması ve insana en az zarar verecek şekilde işlem yapması gerekmektedir. Ameliyat sonrasında da belirli süreçler yaşanır. En az 3 iş günü istirahat etmek önerilir ve göğüs bölgesine darbe almamak için dikkat etmek gerekir.

Sonuç olarak, jinekomasti ameliyatı SGK tarafından karşılanmamaktadır ancak doğru bir doktor ve hastanede ameliyat olmak önemlidir. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümüne giderek bu sorununuzdan kurtulabilirsiniz.

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş