Yurtiçi Kargo Takip Nasıl Yapılır? Yurtiçi Kargo Sorgulama

Yurtiçi Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin ilk kargo firması olan Yurtiçi Kargo, 1982 yılında kurulmuştur ve “Söz verdiğimiz gibi” sloganını benimseyerek taşımacılık alanındaki faaliyetlerini sürdürmektedir. Kurumsal ve bireysel müşterilerinin gönderilerini taşırken aynı zamanda e-ticaret sitelerinden alınan ürünleri de sahiplerine ulaştırmaktadır. Yurtiçi Kargo aracılığıyla taşınan kargoların takip işlemleri için çeşitli yöntemler mevcuttur.

Yurtiçi Kargo Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Yurtiçi Kargo firması üzerinden yurt içine veya yurt dışına gönderdiğiniz veya alıcısı olduğunuz bir paketin adrese ulaşıp ulaşmadığını veya nerede olduğunu öğrenmek için kullanabileceğiniz pek çok seçenek mevcuttur. Bütün bu seçeneklerde de elinizde olması gereken tek şey kargoyu gönderirken şubeden aldığınız Yurtiçi Kargo takip numarasıdır. Eğer siz kargo bekleyen tarafsanız gönderiniz sisteme girildikten sonra kargo takip numarası SMS yoluyla tarafınıza iletilecektir.

1. İnternet sitesi üzerinden Yurtiçi Kargo sorgulama nasıl yapılır?

Yurtiçi Kargo takip işlemini gerçekleştirmek için şirketin internet sitesindeki gönderi sorgulama sayfasını açabilirsiniz. Bu sayfada, kargo takip numaranızı ilgili kutucuğa yazıp “sorgula” butonuna tıklayarak gönderinizin durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

2. Telefon aracılığıyla Yurtiçi Kargo sorgulama nasıl yapılır?

Yurtiçi Kargo sipariş takip işlemini yapabileceğiniz bir diğer yöntem ise telefon ile Yurtiçi Kargo’nun çağrı merkezini aramaktır. Dilerseniz telefon numaranızla, dilerseniz gönderi takip numaranızla kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz.

3. Uygulama üzerinden Yurtiçi Kargo sorgulama nasıl yapılır?

Yurtiçi Kargo’nun mobil uygulamasını Android veya iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonunuza indirerek de gönderi takibi yapabilirsiniz.

4. Şubeden Yurtiçi Kargo sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Şubeden kargo takip yöntemi en son tercih edilen yöntemdir. Buradan yapılan işlemler de internet sitesi, mobil uygulama ve çağrı merkezi aracılığıyla yapılan işlemlerle aynıdır.

Yurtiçi Kargo İle Yurt Dışına Gönderim Yapılabilir Mi?

Paketinizi göndermek için Yurtiçi Kargo’yu seçtiyseniz 220’den fazla ülkeye gönderim yapma imkanına sahip olursunuz. Yurt dışı gönderilerinin ek ücrete tabi tutulmaması için bazı seçenekler mevcuttur. Ancak terör ve toplumsal ayaklanmaların olduğu ülkelere kargo gönderecekseniz 35 Euro’luk güvenlik ücreti ödeme şartınız bulunmaktadır.

Yurtiçi Kargo ile Kargo Göndermenin Maliyeti Nedir?

Yurtiçi Kargo aracılığıyla göndereceğiniz kargoların ücreti taşıma mesafesi, kargo boyutu, kargo ağırlığı, ek hizmetler gibi detaylara göre değişiklik gösterir. Yurtiçi Kargo internet sitesinin “fiyat hesapla” bölümünden hesaplama yapabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Çalışma Saatleri

Yurtiçi Kargo, hafta içi 09:00’da mesaiye başlar ve 18:00’a kadar hizmet vermeye devam eder. Cumartesi günleri de çalışan Yurtiçi Kargo firması, sabah aynı saatte yani 09:00’da mesaiye başlar ve 17:00’a kadar çalışırlar.

Yurtiçi Kargo İletiş

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş