YouTube Özel URL Oluşturamıyorum [Çözümü]

YouTube, dünyanın en çok izlenilen videolarının yer aldığı popüler bir video izleme platformudur. Bildiğiniz üzere ülkemizde de milyonlarca kişi tarafından sevilerek kullanılan hatta birçok kişinin videolarını paylaşarak başkalarının izlemesini sağlayan ilk platformudur. YouTube kanalı olanlar için çözüm yolları üretirken bu yazımızda youtube özel url oluşturma problemi yaşayanlar için bir yazı hazırlamak istedik ki umarım faydalı olacaktır.

 

Genel olarak youtube kanalı sahibi kişiler kanalını özelleştirmek ve izleyicilerine çok daha iyi şeyler sunmak istemektedir. Son zamanlarda internette birçok kişi özel url oluşturamıyorum gibi bazı söylentiler gördüm ve bunun üzerine bilgilendirme yapmak istedim.

YouTube Özel URL Nedir ?

YouTube özel url olayı arkadaşlar kanalınızın linkini temsil eden bir kullanıcı adı diyebilirim. Şöyle söyliyeyim ki ilk kanal oluşturduğunuzda kanal linkinizi birisine atmak istediğiniz de o link uzun ve karmaşık olacaktır. Özel url oluşturduğunuz taktirde ise uzun link yerine örnek olarak youtube.com/techsepeti olacaktır ve url hem basit hem de akılda kalıcı olacaktır.

 

YouTube Özel URL Nasıl Alınır ?

YouTube kanalınzıa url almak için ilk olarak google’ın belirlemiş olduğu şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Yani şöyle ki bugün kanal açtım yarın özel url alayım muhabbetini youtube maallesef izin vermiyor. Bu durumda ise dediğim gibi bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir ki bu şartlar ise şunlardır;

  • En az 100 abone olma zorunluluğu.
  • Kanal açma süresi en az 30 gün olmalıdır.
  • Profil resmi yüklü olmalıdır.
  • Banner (kapak) resmi yüklü olmalıdır.

Bu şartları yerine getirdiğiniz taktirde yaklaşık 1 hafta içerisinde özel url alma seçeneği ayarlarınızda açık hale gelecektir. Almanızı mutlaka tavsiye ederim ki uzun ve karışık bir youtube kanalı linki hem akılda kalıcı değildir hem de kanalın özel olmadığını kullanıcıya belirtir.

Sizlerde bu işlemleri youtube kanalınızda tamamladığınızda hazır hale getirebileceksinizdir. Aşağıda bulunan yorum kısmına özel url alma hakkında ki görüşlerinizi belirterek bizlerle paylaşabilir ve bilgilendirme yapabilirsiniz.

Özel İçerikler Burada: Diğer Yazıları Kaçırmayın

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş