Wi-Fi’ye Bağlı Cihazları Görme İşlemi

İnternet dünyasının olmazsa olmazsa araçlarından olan modemler, interneti kullanmak için sizlere yayan bir araçtır. İnterneti kullanabilmek için mutlaka bir adsl modeme sahip olmanız gerekiyor ve tabii ki bildiğiniz üzere her modemin kendine ait bazı özellikleri bulunmaktadır.

Ülkemizde şuan da birbirinden farklı yüzlerce modem çeşidi bulunmaktadır ki bunların birçoğu farklı markaların sahibi iken birçoğu da özellik ve hız bakımından farklı modem çeşitleridir. Bu yazımızda internet üzerinde birçok kez görmüş olduğum bir konu olan wifiye bağlı cihazları görme, modeme bağlı cihazları görme gibi soru başlıklarını cevaplayarak sizlerin bu konuda bilgilenmesini sağlayacağım.

Birçok insan evinde veya iş yerinde kullanmış olduğu interneti kimlerin girip girmediğini kontrol etmek ister ki bu birazdan göstereceğimiz işlemler ile birlikte çok basit bir hale gelecektir. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan asıl konumuza geçebilir ve bizleri hangi adımların beklediğine kolayca göz atabiliriz.

Wi-Fi’ye Bağlı Cihazlar Nasıl Görülür ?

Adım #1: İlk olarak bilgisayar veya telefonlarımızdan bir tarayıcıya giriyoruz.
Adım #2: Url kısmına gelerek “192.168.1.1” yazarak enter diyoruz.
Adım #3: Şimdi ise açılan ekrana modemin arkasında yazan giriş bilgilerini girin. (genel olarak “admin – admin”dir)
Adım #4: Panel karşımıza çıkacaktır ve buradan ise Kablosuz > Bağlı İstemciler kısmına giriş yapın.

Bu işlemleri eksiksiz olarak tamamladığınız taktirde artık wifi ağınıza kimlerin bağlı olduğunu görebileceksinizdir. Genel olarak bu ekran tabii ki sadece bağlı cihazları görmenizi sağlamamakla birlikte bağlı cihazların istediğini engelleyerek bir daha bağlanmamasını sağlayabilirsiniz.

Burada adımlar halinde anlattığım işlemler hemen hemen her modem cihazında geçerli adımlardır ki farklılık gösterebilecek bazı modemler geçerli olabilir. Eğer sizlerin özellikle istediği cihaz var ise aşağıda bulunan yorum kısmına belirterek bizlerin o modeme ait bir yazı paylaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Hayal Gücünüzü Besleyin: Benzer Konulardaki Bağlantıları İnceleyin

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş