WhatsApp’ta Herkesten Silinen Mesajları Görme Yöntemi

İki milyardan fazla kullanıcıya sahip olan online mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerinden gönderilmiş ancak sonrasında silinmiş mesajları Android platformu üzerinde bulunan bir açık sayesinde mümkün. Dilerseniz haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Facebook tarafından satın alındıktan sonra pek çok yeni özelliğe kavuşan WhatsApp’a geçtiğimiz yıl içerisinde gelen ” herkesten sil ” özelliği ile sayesinde yanlış gönderdiğiniz mesajı karşı taraftaki kullanıcı okumadan uygulama üzerinden kolaylıkla silebiliyoruz. Ancak WhatsApp‘ın bu özelliğinin de bir açığı bulunmuş durumda. Bu açık sayesinde WhatsApp üzerinden gönderilmiş ancak sonrasında herkesten silinmiş mesajları okuyabilmek mümkün oluyor.

Silinen mesajları okuyabilmenin yolu ise Android platformu üzerinde bulunan bir açık sayesinde. İspanyol blog yazarı Android Jefe tarafından keşfedilen bu açık sayesinde telefonunuza gelmiş ancak sonrasında silinmiş olan mesajları okumanız oldukça basit.  ( Dilerseniz bağlantı üzerinden İspanyol blog yazarının detaylı içeriğine ulaşabilirsiniz. )

Android cihazlar üzerindeki bildirim geçmişine ulaşmak için Google Play üzerinden ” Notification History ” isimli uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Sonrasında yapmanız gereken bir şey kalmıyor uygulama bildirimleri tarayarak sizin tüm bildirimlerden haberdar olmanıza yardımcı oluyor.

Not : Eğer telefonunuzda Nova Launcher gibi alternatif başlatıcılar mevcutsa yukarıda belirttiğimiz uygulamayı telefonunuza yüklemenize gerek yok. Mevcut başlatıcı uygulamanız üzerinden de kolaylıkla geçmiş bildirimlere ulaşabilmeniz mümkün.

WhatsApp Güncellemeyle Resim İçinde Resim Özelliğine Kavuştu

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp bir süredir iOS kullanıcılarında bulunan Picture in Picture (PiP) özelliğini son gelen güncelleme ile birlikte Android kullanıcılarının da hizmetine sundu. Şahsen çok beğendiğim bu özelliği sizlerle paylaşmak istedim.

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş