Tuvalet Kağıdı Stoğunuzun Ne Kadar Yeteceğini Hesaplayan İnternet Sitesi

Dünya genelinde 150’den fazla ülkede, 245.000 şahsa bulaşan yeni tip koronavirüs, cemiyet içinde mükemmel bir panik ve fobi havasının doğmasına neden oldu. Hadise rakamındaki mucizevi çoğalış sebebiyle fobiye kapılan insanlar, marketlere hamle ederek besin ve paklik mahsullerinin olduğu rafları boşalttı. 

Özellikle makarna, kolonya, el dezenfektanları ve tuvalet kağıtları, şu gizemeler sanki yok satıyor. Hangi markete gitseniz, bu mahsullerin bulunduğu raflarda rüzgârlar estiğini görüyorsunuz. İngiltere’de yaşayan yazılım geliştirme uzmanı Ben Sassoon ve sanatçı Sam Harris, COVID-19 pandemisi sırasında ne kadar tuvalet kağıdına lüzumunuz olacağını hesaplayan bir internet sitesi planladı. Son derece kolay bir arayüze sahip olan site, elinizdeki tuvalet kağıdı ölçüsüne ve her gün ne kadar tuvalete girdiğinize göre sahip olduğunuz tuvalet kağıdı stoğunun yeteceği vakti hesaplıyor.

Misalin, 10 rulo tuvalet kağıdınız var ve günde 3 defa tuvalete giriyorsunuz. Howmuchtoiletpaper.com’a göre bu sizi 53 gün süresince yönet edebilir. Site, vasati bir insanın karantina sırasında klasikte gereksinim dinlediğinden yüzde 500 kat daha fazla tuvalet kağıdı satın aldığını söylüyor. Mevzubahisi bilgi, insanların nasıl bir fobi ve evhama kapıldığını net bir biçimde gözler önüne seriyor. Sahip olduğunuz tuvalet kağıdı stoğunun ne kadar yeteceğini hesaplayan siteye buradan erişebilirsiniz.

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş