Turkcell Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları

Turkcell Bayiliği Nasıl Alınır?

Turkcell Türkiye’nin en büyük cep telefonu operatörlerinden biridir ve yatırımcılara yüksek kar marjı sağlar. 2023 yılı itibari ile daha fazla şubelik vermeyi planlayan Turkcell, bayilik almaya uygun bireylere fırsat sunar.

Turkcell Bayilik Şartları

Turkcell bayilik alma şartları her ne kadar iyileştirilmiş olsa da, bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bunlar:

  • Ticari sicilinizin temiz olması,
  • Bayilik için uygun işyeri,
  • Tanışınır veya taşınmaz teminat gösterebileceğiniz bir yer,
  • Turkcell ile yapacağınız sözleşme şartlarına uymanız gerekmektedir.

Turkcell bayilik alarak kendi işinizi açabilirsiniz. Rakipleri arasında 33 milyon abone ile en yüksek abone sayısına sahip olan Turkcell, yüksek kar marjı ve büyük marka bilinirliği ile kısa sürede iyi kazanç elde etmenizi sağlayabilir.

Turkcell Bayilik Türleri

Turkcell’de toplamda 6 tip bayilik vardır. Turkcell plus ve Turkcell mağazaları, münhasır perakende noktalardır. Diğer türler ise, Dyn, DSN ve DSN Plus bayilikleridir.

Dyn sadece kontör satarken, DSN kontör ve hat satan, DSN Plus ise kontör, hat ve cihaz satabilen bayiliklerdir. Bu 3 tip bayi TDMLERE bağlıdır. TDMLER, Turkcell dağıtım merkezlerinin kısaltılmasıdır ve Türkiye genelinde sadece 8 tane TDML vardır.

Ana bayilikler ise 3’e ayrılmaktadır:

  • Turkcell Shop
  • Turkcell İletişim Merkezi
  • Turkcell Extra

Turkcell alt bayilik alanlar diğer operatörlerin ürünlerini de satabilirken, ana bayilikler daha yüksek kar marjına sahiptir.

Turkcell Bayilik Başvurusu

Turkcell bayilik başvurusu yapmak için genel müdürlüklerle iletişime geçebilirsiniz. İlk olarak bayilik açmak istediğiniz lokasyon sorulur ve bu konuda bilgiler alınır. Ardından şirket sizin için maliyet hesaplaması yapmaktadır.

Bayilik Başvurusu İçin İletişim Bilgileri:

Genel müdürlüklerin iletişim ve ulaşım bilgileri aşağıda yer almaktadır:

  • Maltepe Ofisi
  • Aydınevler Mh. İnönü Cd. No:20 Küçük yalı Ofispark B Blok Maltepe.
  • İletişim – Ön görüşme için yetkililerle görüşebilirsiniz: 0212 313 10 00

Turkcell Bayilik Maliyeti ve Kazancı

Turkcell bayilik maliyeti, başvuruda bulunduğunuz bayilik türü, vereceğiniz hizmetlerin türleri ve çeşitleri, bayilik açacağınız lokasyon gibi faktörlere göre değişmektedir. Büyük bir şehirde Turkcell bayisi olmak isterseniz ortalama olarak 500 bin lira maliyeti göze alabilmeniz gerekmektedir.

Turkcell bayilerinin aylık kazancı, aldıkları bayilik türüne, lokasyonlarına, personel satış performanslarına, mağazadaki ürün çeşitliliğine ve fatura ödeme gibi ekstra hizmetlere sunarak arttırabilecekleri kar marjına bağlıdır.

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş