Sinop Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula

Sinop Belediyesi İş Başvurusu ve Personel Alımı

Sinop Belediyesi, çeşitli sınavlar sonucunda memur ve personel alımı yapmaktadır. Alınan puanlar esas alınarak açık pozisyonlara iş başvurusu yapabilirsiniz. Belediyeler, devlet tarafından yapılan sınavlar sonucunda alınan puanlara göre alım yaparlar. Sözleşmeli olarak çalışmak isterseniz, belediyeler tarafından anlaşmalı taşeron firmalara başvurabilirsiniz. İş olanakları hakkında daha fazla bilgi almak için Sinop Belediyesi insan kaynakları ve kariyer merkezi ile görüşebilirsiniz.

Sinop Hakkında Bilgiler

Sinop, Karadeniz Bölgesi’nde bulunan bir ilimizdir. Ancak ulaşım sorunlarından dolayı il içerisinde yaşayan insanlar işsiz kalmakta ve göç etmek durumunda kalmaktadırlar. Sinop ilimizin toplam yüzölçümü 5.862 kilometre kare olup, nüfusu 204.000 civarındadır. İlde kırsal bölgelerde 95.000, şehirlerde ise 109.000 civarında insan yaşamaktadır. Plaka kodu 57 olan Sinop ilinin il alan kodu ise 368’dir.

Sinop İllinde Çalışma Koşulları

Sinop ilimizde iklim özellikleri iç içedir ve mevsimler arasında sıcaklık farkları normal düzeydedir. Sinop’ta rüzgar oldukça sık eser ve yılın her dönemi nemli ve yağışlı geçmektedir. Kış aylarında ortalama sıcaklık 7 derece olurken, yaz ayında ise 20 dereceye kadar çıkmaktadır. İl içerisinde çeşitli kamu ve özel sektörde 106 tane sanayi tesisi bulunmaktadır. Bu tesislerde toplam 4500 kişiye istihdam sağlanmaktadır. İl genelinde toplam 19.045 esnaf, sanatkar ve sanayici bulunmaktadır. Sinop Organize Sanayi Bölgesi açıldığında il genelinde kalkınma vantajları artacaktır.

Sinop Belediyesi İletişim Bilgileri

Sinop Belediyesi adresi Yeni Mahallesi, Atatürk Caddesi, Belediye Başkanlığı Binası, Merkez, Sinop’dur. Telefon numarası 0368 261 18 44’tür.

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş