Siirt Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula

Siirt Belediyesi İş Başvurusu ve Personel Alımı Hakkında Tüm Bilgiler

Siirt Belediyesi Hakkında Bilgi

Siirt Belediyesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir ilimizdir. Toplam yüzölçümü 6.182 kilometrekare olan Siirt’in nüfusu ise 2013 verilerine göre 314.000 kişidir. Siirt Belediyesi, resmi devlet sınavları ile ihtiyaç duyduğu zamanlarda memur ve personel alımları yapmaktadır. Bu alımlar için KPSS benzeri sınavlara girmiş olmak ve belli bir taban puan almak gerekmektedir. Ayrıca, belediye ile anlaşmalı çalışan taşeron firmalar da sözleşmeli işçi ve eleman alımı yapabilmektedir. İş olanakları hakkında detaylı bilgi için Siirt Belediyesi insan kaynakları ile iletişime geçebilirsiniz.

Siirt Ekonomisi ve Coğrafyası

Siirt ilimizin %65’lik bölümü tarım ve hayvancılık ile uğraşmaktadır. Tarla tarımının fazla olduğu Siirt ilimizde yetişen başlıca tarım ürünleri buğday, pirinç, nohut, arpa, tütün, mercimek ve soğan şeklindedir. Meyveciliği oldukça gelişmiştir ve ülkemizde tüketilen nar meyvesinin %20’si burada yetişmektedir. Ceviz, antepfıstığı, zerdali, badem ve üzüm de yetişmektedir. Hayvancılık açısından yaylaları geniş olan Siirt ilimizde sığır, kıl keçisi, koyun ve tiftik keçisi yetiştirilmektedir. Ayrıca arıcılık da gelişmiştir ve Pervari balı ülke çapında ün yapmıştır. Siirt ilimizde sanayi sektörü çok fazla gelişmemiştir. Ancak, Siirt Yem Fabrikası, Meyan Balı Fabrikası, Un Fabrikası, tuğla ve kiremit fabrikaları bulunmaktadır.

Siirt Belediyesi İletişim Bilgileri

Siirt Belediyesi adres: Atatürk Bulvarı Mithat Öktüren Caddesi, No:2 Siirt

Siirt Belediyesi telefon numarası: 0484 223 22 60

Siirt Belediyesi İş Başvurusu

Siirt Belediyesi, memur ve personel alımlarını devlet kurumları tarafından yapılan sınavlar ile yapmaktadır. Belediyeler ile anlaşmalı olan taşeron firmalar aracılığıyla Siirt Belediyesi’nde çalışabilirsiniz.

Siirt Belediyesi Kariyer

Siirt Belediyesi, ihtiyaç duyduğu zamanlarda memur ve personel alımı yapmaktadır. Alımlar için KPSS benzeri sınavlara girmiş olmak ve belirli bir taban puan almış olmak gerekmektedir. Ayrıca, belediye ile anlaşmalı çalışan taşeron firmalar da sözleşmeli işçi ve eleman alımı yapabilmektedir.

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş