Sicili Bozuk Olana Temel İhtiyaç Desteği Nedir? Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sicili Bozuk Olana Temel İhtiyaç Desteği Nedir?

Özellikle koronavirüs salgını nedeniyle işsiz kalan, ücretli izne çıkarılan ve gelir düzeyi çok düşük olan kişiler için Kredi Garanti Fonu (KGF) garantisi ile devlet tarafından sicili bozuk olana temel ihtiyaç desteği kredisi verilmektedir. Bu destek kredisi başvuran herkese sunulup, mevcut kredi koşulları aranmadan sadece beyan esas alınarak ödeme gücü kesinlikle kontrol edilmeden verilmektedir. Findeks kredi notu üzerinden kesinlikle sorgu yapılmayacak ve kredi notu düşük olanlar da bu kredi destek paketinden tamamen yararlanabilecektir.

Sicili Bozuk Olanlara Destek Kredisi Verilecek Mi?

Koronavirüs nedeniyle ihtiyaç sahibi olan herkese, hem kara listede bulunanlar hem de sicili bozuk olanlar da olmak üzere destek kredisi verilecektir. Kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, ilk 6 ay ödemesiz maksimum 36 ay vadeli 10.000 TL’ye kadar düşük faizli destek kredisi vermekte olup, başvuran herkese kredi imkanı oluşmaktadır. Kredi siciline bakılmadan, bankalarla geçmişe dair ödemeler göz önünde bulundurulmadan temel ihtiyaç kredisi verilmektedir.

Sicili Bozuk Olana Kredi Nasıl Çıkar?

  • Mevcut borçların kapatılması
  • Kredi kartı limitlerinin gözden geçirilmesi
  • Ödemelerin düzenli bir şekilde gerçekleştirilmesi
  • Fatura ödemelerinin bankalar üzerinden yapılması
  • Blokeli bir kredi kartı çıkartılması

Sicili Bozuk Olanlara Devlet Destekli Kredi

Temel ihtiyaç kredisi adı altında devlet tarafından sicili bozuk olanlara 10.000 TL’ye kadar düşük faizli destek kredisi verilmektedir. Geliri 5.000 TL veya altında olan çalışanlar %0.49 faizle ilk 6 ay ödemesiz 36 ay vadeli krediye başvurabilirler. Başvuran herkese destek kredisi verilmektedir.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank temel ihtiyaç kredisi veren bankalardır. Bu bankalar-dışındaki bankaların kredi başvuruları have been olumsuz olabilir.

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş