SGK’dan EYT’lilerin Bayram İkramiyeleriyle İlgili Açıklama

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan Emeklilik Başvurusu ve Ramazan Bayramı İkramiyesi Açıklaması

Sosyal Güvenlik Kurumu, 5510 sayılı Kanun ve ilgili mevzuat uyarınca gelir ve aylık ödemesi yapılan emekliler için Ramazan ve Kurban bayramlarında ikramiye ödemesi yapmaktadır. Ancak Nisan ayından önce emeklilik başvurusu yapmış olup aylığa hak kazananlara, 1 Nisan 2023 tarihinden itibaren aylık ödemesi yapılmaktadır.

Aylık bağlama işlemleri daha sonra tamamlansa bile 2023 Ramazan Bayramı ikramiyesinin geriye dönük olarak ödeneceğine dair bilgi EYT Emeklileri Bayram İkramiyesi Alabilecek mi ? başlıklı yazımızda yer almıştı.

Sosyal Güvenlik Kurumu, Nisan ayından önce emeklilik başvurusu yapmış olsalar dahi Nisan ayında Ramazan Bayramı İkramiyesi ödenmemiş olanlarla ilgili açıklama yapmıştır. Buna göre, Mart ayı öncesinde gelir ve aylık almakta olanlar ile Mart ayı içerisinde gelir ve aylık bağlama işlemleri tamamlananların Ramazan Bayramı ikramiyeleri 14-19 Nisan 2023 tarih aralığında ödenmiştir.

Nisan ayı içerisinde gelir ve aylık bağlama işlemi sonuçlanan ve aylık başlangıç tarihi 30 Nisan öncesinde olan sigortalı ve hak sahiplerinin Ramazan Bayramı ikramiyeleri ise 9 Mayıs 2023 tarihinde ödenecektir.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından yapılan bu açıklama ile emeklilerin Ramazan Bayramı ikramiyeleri hakkında detaylı bilgi verilmiştir. Bu bilgilere göre emeklilerin ödemelerini tam olarak alabilmeleri için belirtilen tarihler arasında başvuru işlemlerini yapmaları gerekmektedir.

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş