SGK Deprem Bölgesindeki İllerde Bazı Süreleri Tekrar Uzattı

Sosyal Güvenlik Kurumu, deprem felaketinin yaşandığı Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illeri ile Sivas ili Gürün ilçesindeki işverenlerle ilgili olarak Kuruma verilmekle yükümlü olunan bilgi, belge ve beyannamelerin verilme sürelerini ve primlerin ödeme sürelerini uzattı. Bu süre uzatım kararından etkilenen işverenler, verilme süresi ile ödeme süresini yasal süresi içinde yerine getirirlerse teşviklerden yararlanabileceklerdir.

Deprem felaketine ilişkin haber ve yazılara Sosyal Güvenlik Kurumunun “Deprem Özel” sayfasından ulaşılabilir.

Kahramanmaraş ili merkezli meydana gelen deprem felaketi nedeniyle Kuruma verilmekle yükümlü olunan her türlü bilgi, belge ve beyannamelerin verilme süreleri uzatılmıştır. Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illeri ile Sivas ili Gürün ilçesinde faaliyet gösteren işyerleri ve sigortalılar, ilgili bilgi, belge ve beyannameleri yasal süresi içinde verirlerse 15 Ağustos 2023 tarihine kadar yasal süresi içinde verilmiş sayılacaklardır.

Ek olarak, Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illerinde faaliyet gösteren meslek mensuplarıyla aracılık ve sorumluluk sözleşmesi bulunan ve Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illeri dışında işyeri bulunan işverenler, muhtasar ve prim hizmet beyannamelerini 15 Ağustos 2023 tarihine kadar verirlerse yasal süresi içinde verilmiş sayılacaklardır.

Sosyal Güvenlik Kurumunun üstlendiği görevleri layığıyla yerine getirmesi ve işverenlerin de yükümlülüklerini zamanında yerine getirmesi, iş sağlığı ve güvenliği açısından da büyük bir önem taşımaktadır. Bu nedenle, verilme süreleri uzatılan bilgi, belge ve beyannamelerin işverenler tarafından yasal süresi içinde verilmesi gerekmektedir.

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş