SGK Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatacak?

SGK İkramiyesi Ne Zaman Yatacak?

SGK bayram ikramiyesi ne zaman yatacak sorusu özellikle 01 Nisan 2023 tarihinden itibaren EYT yasası ile emekli olanların son günlerde en çok araştırdığı konuların başında gelmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan yapılan açıklamaya göre ilk defa 01 Nisan 2023 tarihi sonrasında aylık bağlananların SGK bayram ikramiyesi 09 Mayıs 2023 tarihinde banka hesaplarına gönderilecek.

SGK Bayram İkramiyesi Ne Kadar?

SGK bayram ikramiyesi son güncelleme ile arttırıldı. Bayram ikramiyesi güncel tutarı 2.000,00 TL olmuştur. Kişi kendisi emekli ise en az 2000 TL ikramiye alacaktır. Dul ve yetim aylığı alanlarda hisse oranına göre 1500,00 ve ya 1.000,00 YK gibi rakamlar ödenecektir.

SGK Bayram İkramiyesi Sorgulama

SGK bayram ikramiyesi sorgulama işlemleri e-devletten yapılamamaktadır. Banka hesabınızda hesap hareketlerine bakabilir ya da dilerseniz 09 Mayıs tarihinden sonra Sosyal Güvenlik Kurumu ya da Alo-170 hattından sorabilirsiniz.

EYT Bayram İkramiyesi Yatmadı

İlk defa EYT yasası kapsamında 01 Nisan 2023 tarihi itibariyle aylık bağlananlara ikramiye ödemeleri 09 Mayıs 2023 tarihinden itibaren yapılıyor. Eğer bu tarih ve sonrasında ödenmezse bağlı olduğunuz SGK ile iletişime geçebilirsiniz.

SGK bayram ikramiyesi konusu hakkında detaylar yukarıda yazılan yazıda bulabilirsiniz. 2023 emekli bayram ikramiyesi 2.000,00 TL olarak belirlenmiştir. Sorgulama işlemi banka hesaplarınızdan yapılabileceği gibi Alo-170 hattı üzerinden de yapılabilir. Eğer EYT yasası kapsamında emekli olduğunuz halde bayram ikramiyeniz yatmadıysa bağlı olduğunuz SGK ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş