Şase No İle Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır? [PRATİK]

Araçların bakımı ve kontrolü, sağlıklı bir ulaşım sistemi için son derece önemlidir. Günümüzde trafikteki araçlar hakkında detaylı bilgilere ulaşmak oldukça kolaylaştı. Plakadan ya da şase numarasından ilgilendiğiniz aracın detaylarına ulaşabilirsiniz. Özellikle ikinci el araç alım satımları esnasında yaşanan dolandırıcılık vakalarını önlemek için bu işlemler oldukça önemli.

Hasar kaydı sorgulama işlemi, araç alımında oldukça önemli bir detaydır. Bu işlemi yapabilmek için aracın şase numarasını kullanmanız gerekiyor. Şase numarası, aracın değişmeyen bir numarası olduğu için bu işlem oldukça güvenilirdir. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin sistemlerini kullanarak şaseden hasar kaydı sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sorgulama sonucunda aracın kaza geçmişi, değişen parçalarının detayları ve hasar tutarı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

İnternet üzerinden de hasar kaydı sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin resmi internet sitesine üye olarak, şase numarası ile hasar kaydı sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sorgulama işlemi, sorgu adetine göre ücretlendirilmektedir.

SMS ile hasar kaydı sorgulama işlemi de oldukça yaygın ve kolay bir yöntemdir. TRAMER’e ait 5664 SMS hattına aracın şase numarasını yazarak, araç ile ilgili birçok bilgiye ve hasar kaydı detaylarına ulaşabilirsiniz. Bu sistem üzerinden ayrıca trafik poliçesi ve kasko sorgulama işlemleri de gerçekleştirilebilm

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş