Rize Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula

Rize Belediyesi Personel Alımı ve İş Başvurusu

Rize Belediyesi, devlet sınavları ile personel ve memur alımı yapmaktadır. Kpss benzeri sınavlara girerek yeterli puanı aldığınız takdirde, Rize Belediyesi tarafından açıklanan açık iş pozisyonlarına başvuru yapabilirsiniz. Bunun dışında açık pozisyonlar olduğunda belediye kendi bünyesinde de sınav yapmaktadır. Ayrıca taşeron firmalar ile anlaşan belediyeler de işçi ve eleman alımı yapmaktadır.

Rize Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğer Rize Belediyesi’ne iş başvurusu yapmak isterseniz öncelikle belediyenin resmi internet sitesindeki “İş Başvuru Formu” linkine tıklayarak başvuru formuna ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Rize Belediyesi İnsan Kaynakları Birimi’ne bizzat giderek de iş başvurunuzu yapabilirsiniz.

İş başvurusunda istenilen belgeler arasında özgeçmiş, diploma ve sertifikalar yer almaktadır.

Rize Belediyesi İletişim Bilgileri

Rize Belediyesi’nin telefon numarası: 444 50 53

Rize Belediyesi’nin adresi: Piriçelebi Mahallesi, Menderes Bulvarı, No:182 Rize

Rize Belediyesi’nin resmi internet sitesi: www.rize.bel.tr

Rize Belediyesi İş İlanları

Rize Belediyesi iş ilanlarına başvurmak için kariyernet, yenibiriş vb. başvuru sitelerinden yararlanabilirsiniz.

Rize Bölgesi Hakkında Bilgiler

Rize, Türkiye’nin kuzeydoğu bölgesinde yer alan bir ili temsil eder. İlimiz tam olarak Doğu Karadeniz’de bulunmaktadır ve Karadeniz sahilleri ile çevrilidir. Rize, en fazla yağmurun olduğu il olup çay ile ünlüdür. Kivi ekimine de son yıllarda başlanmıştır. Rize’nin yüzölçümü 3,920 km² olup nüfusu 328,000 civarındadır. Rize ilinin alan kodu 464 olup plaka kodu 53’tür.

Rize İklimi

Rize’de yaz ayları ılık, sonbahar ve kış ayları ise oldukça yağışlı olur. Yıllık sıcaklık ortalaması ise 14 derecedir. En yüksek sıcaklık 38 derece, en düşük sıcaklık ise -7 derecedir. Rize ilimiz denizsel iklimlerin karakteristik özelliği altında kalmaktadır ve nem oranı yüksektir. Sıcaklık ortalama olarak 10 derecenin altında kalan 4 ay mevcuttur.

Rize Ekonomisi

Rize ekonomisinin büyük bölümünü çay ekimi ve fabrikaları oluşturur. Ayrıca son yıllarda kivi meyvesi de üretilmeye başlanmıştır. Rize’de bulunan Çaykur fabrikası, 17,000 personeli ile ülkemizin en büyük işletmelerinden biridir.

Rize Belediyesi Hastane İş İlanları

Rize tıp merkezi iş başvurularını buradan yapabilirsiniz. Rize hastanelerinde çalışmak isteyenler için ise kariyernet gibi sitelerde iş ilanları bulunmaktadır.

Rize Belediyesi iş imkanları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz belediye insan kaynakları ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş