PTT Tarım Kart Başvurusu Nasıl yapılır? Başvuru Sorgula

PTT Tarım Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çiftçiler için sunulan PTT tarım kart başvurusu yapmak için öncelikle kooperatiflerle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Kartlar sadece kooperatif ortaklarına verildiği için başvurular kooperatifler tarafından değerlendirilir. Bu kart avantajlarından faydalanabilmek için çiftçi kayıt belgesine sahip olmanız gerekmektedir.

PTT tarım kart başvuru formunu oluşturmak için https://www.tarimkredi.org.tr/faal%C4%B1yetler/ortak-kart/ adresinden başvuru formunu indirebilirsiniz.

Tarım Kart Nedir? Ne İşe Yarar?

Tarım kart, çiftçilerin ihtiyaçları için özel olarak tasarlanmış bir kredi kartıdır. Genellikle üye iş yerlerinde kullanılabilen kart, ödeme aralıkları bakımından diğer kredi kartlarından farklıdır. Hasat zamanında ödeme yapabilmeniz için belirlediğiniz zamanda ve aralıklarla ödeme yapma imkanı sunar. Tarım kart, çiftçiler için özel avantajlar sağlar ve yalnızca tarımsal alışverişlerde kullanılabilir.

PTT Tarım Kart Özellikleri

PTT tarım kartı, çiftçilerin PTT şubeleri ve ATM’lerinde ücretsiz işlem yapmalarına imkan tanır. Ayrıca, çiftçiler e-ticaret hizmetlerinden faydalanabilir ve indirimli kredi imkanlarından yararlanabilir. Toplamda 2,5 milyar TL yardım sağlanacaktır ve hızlı finansman desteği sunulacaktır. İhracat yapmak isteyen çiftçilerin de desteği sağlanacaktır. PTTCELL, PTT KEP ve PTT Sigorta gibi PTT’nin diğer hizmetlerinden de faydalanılabilir.

PTT Tarım Kart İle Ne Alınabilir?

Çiftçiler, PTT tarım kart ile mazot, gübre, ilaç, fidan, yem, fide, tarım malzemeleri, tarım makineleri ve teknolojik ekipmanlar gibi birçok tarım ürününü satın alabilirler. Ayrıca nakit avans da çekebilirler.

Tarım Kart Veren Bankalar

PTT haricinde, çiftçilere tarım kartı veren 12 banka bulunmaktadır. TEB, İş Bankası, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Türkiye Finans Bankası, QNB Finansbank, Fibabanka, Anadolu Bank, Şeker Bank, Kuveyt Türk, Yapı Kredi ve Akbank’tır. Başvurular, çiftçilerin sicillerine göre banka kartı veya kredi kartı olarak değerlendirilir.

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş