Mersin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinden Kimlere Verilir

Mersin Büyükşehir Belediyesi, ramazan ayında ihtiyaç sahibi olan vatandaşların sofralarını bereketlendirmek için ramazan kolisi yardımı yapmaktadır. Ramazan kolisinden faydalanmak isteyen vatandaşların Mersin ili sınırları içerisinde ikamet etmeleri ve ekonomik olarak zor durumda olmaları gerekmektedir. Ayrıca, yaşlı vatandaşlar, şehit aileleri ve engelli bireyler gibi ihtiyaç sahibi kişiler de ramazan kolisi başvurusu yaparak yardımdan faydalanabilirler.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mersin Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ramazan kolisi dağıtmak için farklı başvuru kanalları sunmaktadır. Bunlardan ilki belediye binasına bizzat giderek başvuru yapmaktır. Belediye binasında ekipler tarafından verilen başvuru formu doldurulmalıdır.

E-devlet sisteminden de ramazan kolisi başvurusu yapılabilir. E-Devlet üzerinden belediyelerin gıda ve erzak yardımı başvuruları için [E-Devlet Ramazan Kolisi Başvurusu](https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671) linki kullanılabilir.

Ayrıca, ALO 185 veya 0 (324) 533 33 6 numaralı telefon hattını arayarak, e-posta ile [email protected] adresine mail göndererek ya da belediyenin web sitesinden [ramazan kolisi başvuru formunu](https://www.mersin.bel.tr/dilek-sikayet) doldurarak başvuru yapmak mümkündür.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvuru Formu

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden ramazan kolisi almak isteyen vatandaşlar, kişisel bilgileri, adres bilgileri, hanede yaşayan kişi sayısı ve gelir durumu gibi birçok bilginin yer aldığı başvuru formunu doldurmalıdır. Başvuru formuna [E-Devlet Ramazan Kolisi Başvuru Hizmeti](https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti) linkinden veya [belediyenin web sitesinden](https://www.mersin.bel.tr/dilek-sikayet) erişilebilir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Başvuru Sorgulama

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden ramazan kolisi başvurusunda bulunan vatandaşlar, başvuru sonuçlarını öğrenmek için belediye binasını ziyaret edebilirler. Eğer başvuru E-Devlet sistemi üzerinden yapıldıysa, [E-Devlet İçişleri Bakanlığı Sosyal Yardım Sorgulama](https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671) linki üzerinden T.C. kimlik numarası ve E-Devlet şifresi ile giriş yaparak başvuru sonuçlarını sorgulayabilirler.

Ayrıca, ALO 185 veya 0 (324) 533 33 6 numaralı telefon hattını arayarak veya belediyenin web sitesinden [cep telefonu numarası](https://www.mersin.bel.tr/dilek-sikayet) bilgilerini girerek başvuru sonucunu sorgulamak mümkündür.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden ramazan kolisi yardımından faydalanmak için aşağıdaki evraklara ihtiyaç vardır:

  • Başvuruyu yapan kişinin kimlik kartının aslı ve fotokopisi
  • Başvuruyu yapan kişinin Mersin ilinde yaşadığına dair ikametgah belgesi
  • Başvuruyu yapan kişinin muhtaçlık belgesi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Var?

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi içerisinde, 4 kişilik bir ailenin beslenme ihtiyaçlarını karşılayacak temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünler genellikle şunlardır:

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş