MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu

MEB Ücretsiz Tablet Kampanyası: Başvuru ve Şartlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ülkemizde binlerce ihtiyaç sahibi öğrencinin durumları göz önüne alınarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz tablet dağıtımı yapılmaktadır. Bu kampanya ile birçok öğrenci bedava tablet sahibi olmuştur. Durumu iyi olmayan yoksul ailelerin çocukları için bulunmaz bir fırsat olan bu kampanya ile yüzler gülmeye devam ediyor. İlköğretim birinci sınıftan lise son sınıfa kadar tüm öğrencileri kapsayan bu proje dar gelirli aileleri desteklemek amaçlıdır.

MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı yoksul ailelerin çocuklarını gözeterek yaptığı tablet dağıtımını bu yıl da yapmaktadır. Başvuru için herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Çünkü Milli Eğitim Bakanlığı veritabanına yoksul öğrenciler yani ihtiyaç sahibi öğrencilerin durumları kaydedilmiştir.

Muhtaç durumda olan aileler durumlarını belediye ve muhtarlıklar aracılığı ile ilgili yerlere bildirmektedir. Ayrıca sosyal yardımlaşma ve dayanışma dernekleri de yoksul aileler için yardımcı olmaktadır. MEB ücretsiz tablet dağıtımında ilgili kurumlarda kaydı bulunan yani yoksul olarak belirtilen ailelerin çocuklarına öncelik verilmektedir.

İkametgahlarının bulunduğu yerlerde belediyeye ya da sosyal yardımlaşma derneklerine durumlarını ileten aileler için farklı yardım çeşitleri bulunmaktadır. Ayni ve nakdi pek çok yardım çeşidinin yanında tablet dağıtımını da artık sayabiliriz. Yoksul ailelerin çocukları için tablet dağıtımı yanında kırtasiye, burs yardımı gibi sosyal yardımlar da bulunmaktadır. Muhtaç aileler oturdukları yerin belediyesine ya da sosyal yardımlaşma derneklerine başvuruda bulunarak muhtaçlık durumlarını belirtmeli ve ilgili yardımlar için talep oluşturmalıdır.

MEB Ücretsiz Tablet Başvuru Formu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen tablet dağıtımı projesi ile binlerce öğrenci tablet sahibi olmuştur. Tablet desteğinden dar gelirli yoksul aile çocukları, düzenli geliri olmayanlar, muhtaçlık sınırı altında yaşayanlar gibi kişilerin çocukları yararlanabilmektedir. Sosyal yardım talebinde bulunan ya da yoksul olarak veri tabanında kayıtlı olan ailelerin çocukları bu projeden öncelikli olarak yararlanabilecektir. Ayrıca engel durumu çalışmasına imkan vermeyen kişilerin çocukları, afetzedeler, şehit ya da gazi çocukları gibi kişiler de ücretsiz tablet dağıtımından faydalanabileceklerdir.

MEB Ücretsiz Tablet Başvurusunda Aranan Şartlar

Ücretsiz tablet dağıtımında öncelik dar gelirli yoksul aile çocuklarınındır. Tablet başvurusunda aranan şartlara bakıldığında; T.C vatandaşı olmak, ilköğretim-ortaöğret

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş