KVK Garanti ve Teknik Servis Cihaz Sorgulama Nasıl Yapılır?

KVK Garanti ve Teknik Servis Cihaz Sorgulama Nasıl Yapılır?

KVK Teknik Servis hakkında birçok konu merak edilmektedir. KVK Cihaz Sorgulama Nasıl Yapılır? KVK IMEI Sorgulama Nasıl Yapılır? KVK Teknik Servisi ile Nasıl İletişim Kurulur gibi pek çok sorunun cevabı yazımızda…

1993 yılında Çukurova Holding ve MV Holding ortaklığı ile kurulan ve günümüzde MV Holding yönetiminde devam eden KVK Teknik Servis, Türkiye’nin en güçlü distribütörlerinden. KVK Teknik Servis, marka ayırt etmeksizin telefon kullanıcılarının tüm şikayetlerine çözüm bulmayı amaçlıyor. Bu yazımız ile KVK cihaz takip sistemi nasıl kullanılır sorusunu yanıtlarken, KVK Teknik Servis hakkında merak edilenlere açıklık getireceğiz.

KVK Cihaz Sorgulama Nasıl Yapılır?

KVK cihaz sorgulama, iki süreçten oluşur. Bu süreçler, KVK’da bulunan cihaz durumunun sorgulanması ve KVK desteği ile cihazın garanti durumunun sorgulanmasıdır. İki sorgulama işlemi de oldukça basittir ve herkes tarafından yapılabilir. KVK servis takip için izlemeniz gereken adımları öğrenin.

KVK Cihaz Durumunu Öğrenme

KVK’ye cihazınızı teslim ettikten sonra internetten telefonunuzun durumunu kontrol edebilir, kaç gün içerisinde dönüş alacağınızı görebilirsiniz. Cihazın yapım aşaması, teslimatı, kargoya teslim tarihi gibi bilgileri de detaylı bir şekilde görebilirsiniz. Eğer telefonunuzun onarılamayacağı tespit edilirse, ilgili ekrandan bu bilgiye de ulaşım sağlayabilirsiniz. Peki hangi adımları izlemelisiniz? KVK cihaz takip için yapılması gerekenler şu şekilde:

  • KVK cihaz takibi sistem adresine giriş yapılması gerekiyor.
  • Açılan sayfada, ilgili cihazın sahip olduğu IMEI numarası ve form numarası alanlarını doldurun.
  • Bu bilgileri girdikten sonra, altta yer alan güvenlik kodunu da girin ve “ara” butonuna tıklayın.
  • Açılacak yeni sayfada, KVK cihaz takip sistemini görüntüleyeceksiniz. Yukarıda bahsettiğimiz üzere, cihazınıza dair tüm bilgilere bu alandan erişebileceksiniz.

KVK Cihaz Takip Sayfasına Gitmek için TIKLAYINIZ.

KVK Garanti Süresi Sorgulama

Bazı müşteriler satın aldığı telefonun faturasını sakladığı için cihaz garanti süresini bilirken, bazıları da telefonunu aldıktan sonra faturasını muhafaza etmediği için garanti tarihini unutabiliyor. İşte tam bu süreçte; telefonunuzun garantisinin bitip bitmediğini öğrenmek için KVK garanti sorgulama sayfasına ihtiyaç duyuyorsunuz. Yapmanız gereken; yalnızca IMEI kodunu kullanmak. Her cihaz için verilen IMEI kodunun (Uluslararası Mobil Ekipman Kimliği) amacı, mobil cihazları tanımlamak ve hırsızlığın önüne geçmektir.

KVK Garanti Sorgulama Sayfasına Gitmek için TIKLAYINIZ.

KVK IMEI Sorgulama Nasıl Yapılır?

KVK’da cihazınızı nasıl sorgulayabileceğinizin aşamalarından söz ettik. Bu aşamalarda IMEI numarasına ihtiyacınız olduğunu öğrendiniz. Peki, KVK cihaz sorgulama sürecinde gerekli olacak IMEI numaranızı bilmiyorsanız, ne yapacaksınız? IMEI kodu cihazların kutusunda ya da garanti belgesinde bulunur. Ancak bir şekilde bu kodu kaybettiyseniz, telefonunuzun arama ekranından #06#’yi arayarak kodunuzu öğrenebilirsiniz. Sonrasında ise KVK cihaz sorgulama işlemini gerçekleştirebilir, bu sorgulama neticesinde cihazınızın kalan garanti süresi hakkında bilgi alabilirsiniz.

IMEI Numaram Değişti, Ne Yapmalıyım?

“KVK Teknik Servis’e gönderdiğiniz cihaz değiştirilince otomatik olarak IMEI numarası da güncelleniyor. Bu durumda, eski IMEI numaranız kullanıma kapatılacağını hatırlatalım. Telefonunuza gelen SMS içeriğindeki 15 haneli yeni IM

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş