Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi Ne Kadar?

Kurban Bayramı Yaklaşırken Emekli İkramiyesi Ne Kadar?

Kurban bayramı yaklaştıkça emeklilerin en çok merak ettiği konular arasında “Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne kadar?” yer almaktadır. Bu sene Kurban bayramı 28 Haziran tarihinde başlayacak ve 01 Temmuz tarihinde son bulacak. Şimdi emekliler ne kadar ikramiye alacaklar, gelin birlikte inceleyelim.

2023 Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar Olacak?

Emekli bayram ikramiyesi son zamla birlikte 2.000,00 TL’ye yükseltilmiştir. Bu sene kurban bayramında da emeklilere 2.000,00 TL ikramiye ödenmesi bekleniyor. 2023 Kurban bayramında emeklilere yapılacak ikramiye tutarı aşağıdaki gibi olacak:

– Kişi kendi emekli ise: 2.000,00 TL
– Dul aylığı alıyorsa ve hisse oranı %75 ise: 1.500,00 TL
– Yetim maaşı alıyorsa ve hisse oranı %25 ise: 500,00 TL
– Çocuğu ile birlikte dul aylığı alan ve hisse oranı %50 olan eş için: 1.000,00 TL
– İş kazası geliri alanlar için ise sürekli iş göremezlik derecesi oranında ödenecektir.

Kurban Bayramı SSK Emekli İkramiyesi Ne Kadar?

Kurban bayramı SSK emekli ikramiyesi de 2.000,00 TL olacaktır ve yukarıdaki tutarlar ile aynı olacaktır. Dul ve yetim aylığı alanlar ile iş kazası sürekli iş göremezlik geliri alanların da hisse oranlarına göre alabilecekleri bayram ikramiyesi yukarıda belirtildiği gibi olacaktır.

Kurban Bayramı Emekli İkramiyeleri Ne Zaman Ödenecek?

Bayram ikramiyeleri genellikle bayramdan önceki hafta ödenmektedir. Resmi bir açıklama gelmedi ancak çok büyük ihtimalle 17-21 Haziran 2023 tarihleri arasında tüm tahsis numarası son rakamına göre tüm emeklilerin ikramiyeleri ödenmiş olacaktır.

Kurban Bayramı Öncesi Emekli Maaşları

Bayram 28 Haziran’da başladığı için tüm emeklilere aylıkları ödenmiş olmaktadır. Ancak ayın 28’i ya da 27’sinde aylık alanlar için daha öne de çekilebilir. Resmi açıklama gelince sayfamızda duyurusu yapılacaktır.

Siz de emekliyseniz ve Kurban Bayramı ekonomik durumunuzla ilgili endişelerinizi arttırıyorsa, yukarıda belirtilen bilgiler ışığında bütçenizi daha sağlıklı şekilde planlayabilirsiniz.

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş