Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Derman Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışını benimseyen bir belediyedir. Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım yapmak amacıyla ramazan kolisi yerine derman kartı yardımı yapılması kararlaştırılmıştır. Büyükşehir Belediyesi tarafından 30 bin ihtiyaç sahibi aileye 5 milyon TL bütçe ayrılmıştır.

Derman kartından faydalanmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar başvurularını E-Devlet sistemi üzerinden yapabilirler. Bunun için T.C. kimlik numarası ve şifreleriyle Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin resmi websitesine girilmeli ve başvuru formu doldurulmalıdır. Ayrıca mahallenin muhtarlığına başvurarak da başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. ALO 153 Çözüm Masası, belediyeye ait olan 444 46 11 numaralı yardım hattı ya da Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne ait (0344) 224 15 60, (0344) 224 15 61 telefon numaralarını arayarak da derman kartından faydalanmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Ayrıca, [email protected] mail adresine bir mail atarak da başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Derman Kart Başvuru Formu

Derman kartı yardımı için başvuruları online olarak veya bizzat belediye binasına giderek yapabilirsiniz. Başvuru formunda kişisel bilgiler, adres bilgileri ve gelir durumu gibi sorular yer almaktadır. Ayrıca hangi yardım türünden faydalanmak istediğinizi de belirtmeniz gerekmektedir.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Belediye tarafından verilen başvuru formunda yer alan bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması oldukça önemlidir. Bu bilgiler, yetkililer tarafından incelenecek ve başvurunuzun değerlendirilmesi için kullanılacaktır. Eğer yanlış bilgiler girilirse başvurunuz değerlendirilmeme riski bulunmaktadır.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Nasıl Yapılır?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımına başvurmak için https://ebelediye.kahramanmaras.bel.tr/internetbasvuru.php adresini ziyaret ederek başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ayrıca ALO 153 yardım masası ile iletişime geçerek de başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuruda bulunan veya muhtarlık tarafından belirlenen ailelere ramazan kolisi yardımı yapılacaktır. Eğer ramazan yardımı kolisi almak istiyorsanız muhtarlık veya belediye sosyal yardım hizmetlerine başvurabilirsiniz.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Derman Kart Başvuru Şartları

Derman kartından faydalanmak isteyen vatandaşların Kahramanmaraş il sınırları içerisinde ikamet etmeleri ve ihtiyaç sahibi olmaları gerekmektedir. Derman kartından öncelikli olarak faydalanabilmek için muhtarlıktan alınan fakirlik belgesine sahip olmanız gerekmektedir.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Derman Kart Başvurusunda Gerekli Evraklar

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne derman kartı başvurusu yaparken gerekli olan evraklar, muhtardan alınan fakirlik belgesi ve kimlik fotokopisidir. Belediyenin verdiği diğer hiz

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş