İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024

İzmir Büyükşehir Belediyesi ramazan ayının gelmesi ile birlikte ihtiyaç sahibi binlerce vatandaşa ramazan kolisi yardımında bulunacağını duyurmuştur. Belediye ekipleri tarafından hazırlanan ramazan kolileri ihtiyaç sahibi ailelere ramazan ayı boyunca dağıtılacaktır.

İhtiyaç sahipleri tarafından merak edilen “Ramazan kolisi başvurusu nasıl yapılır? , Ramazan kolisi yardımından kimler faydalanabilir? , Ramazan kolisinden faydalanabilmek için evraklar nelerdir? “ gibi soruların cevapları aşağıda verilmiştir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Kimlere Verilir

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden ramazan kolisi almak isteyen vatandaşların bazı şartları taşıması gerekmektedir. Bu şartlardan en önemlisi İzmir ili sınırları içerisinde ikamet etmesidir. Daha sonra ise ekonomik açıdan zor durumda, yaşlı, şehit ve engelli bireyler gibi ihtiyaç sahibi vatandaşlar ramazan kolisi başvurusu yapabilmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Her yıl olduğu gibi bu yılda ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlar İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılacak olan ramazan kolisinin başvurusunun nasıl yapılacağını araştırmaktadır.

Belediye tarafından dağıtılacak olan ramazan kolisi başvurusu farklı kanallardan yapılabilmektedir. Bu kanlardan biri belediye binasına bizzat giderek ramazan kolisi başvurusu yapılmasıdır. Belediye binasına gittikten sonra ekiler tarafından verilen başvuru formunu doldurmalısınız. Başvuru formunu doldurduktan sonra gerekli evraklar ile ilgili ekiplere teslim etmelisiniz.

e-devlet sisteminden de ramazan kolisi başvurusu yapılabilmektedir. e-Devlet üzerinden belediyelerin gıda ve erzak yardımı başvuru talebinde bulunmak için; https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkini tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.

example@example.com e-posta adresine ramazan kolisi yardımından faydalanmak istediğiniz anlatan bir mail göndererek ramazan kolisinden faydalanabilirsiniz.

<

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş