İstatistik Tezsiz Yüksek Lisansı

İstatistik Tezsiz Yüksek Lisansı

İstatistik Tezsiz Yüksek Lisansı, ekonometri alanındaki yüksek lisans programıdır. İstatistik alanında tam donanımlı bireylerin mesleki kariyerler oluşturmasına yönelik dizayn edilmiştir. Tüm dünyada en çok öğrenci başvurusu alan yüksek lisans programları arasında bulunur. İstatistik Tezsiz Yüksek Lisansı programı katılımcıları için aranan şart lisans eğitimidir.

Bu alanda yüksek lisans yapacak olan öğrenciler, çok yönlü gelişim elde edebilme avantajına sahiptirler. İstatistik kuram ve yöntemleri ağırlıklı olarak dersler sunulur. Öğrenciler; sosyal, idari aynı zamanda bilimsel çözümler üretme yetkinliğine sahip olurlar. Nitelikli insan gücü yetiştirme amacıyla oluşturulan bir program olarak fark yaratır. İstatistik alanında araştırmacı ve öğretim elemanlarının yetiştirilmesinde de rol oynar.

İstatistik Yüksek Lisans Öğrencilerinin Kazanımları

Program süresi boyunca elde edilecek kazanımlar oldukça fark yaratan seviyededir.

İstatistik Tezsiz Yüksek Lisansı öğrenci kazanımları:

  • İstatistiksel sonuçları açıklama-yorumlama
  • Finans, hizmet ve reel sektörlerdeki problemleri çözmeye yönelik analiz
  • Yöntem geliştirme
  • İstatistik teknikleri
  • Yenilikleri takip etme ve bunlara uygulama olarak tanımlanmıştır.

İstatistik alanında yüksek lisans programını tamamlayan öğrenciler, uzmanlık anlamında kazanıma sahip olurlar. Çalışma alanları olarak gelişmiş seçenekler bulunur. İstatistik Tezsiz Yüksek Lisansı özel ve kamu alanlarında çalışma olanağı sunar. Yetkin istatistikçi olarak çalışmalarını sürdürebilirler. Mezuniyet için en az 2 yarıyılın tamamlanması gerekir. Tezsiz olarak tamamlanan eğitim programı için, bitirme projeleri seçilmektedir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Benzer Konulardaki Diğer Yazılar

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş