İstanbul Büyükşehir Belediyesi 500 TL Ramazan Yardımı Başvurusu ve Başvuru Formu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 500 TL Ramazan Yardımı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), yeni bir uygulama başlattı ve vatandaşlarına 500 TL nakdi ya da erzak yardımı sağlayacak. Bu destek uygulamasının ayrıntıları ise şöyle:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 500 TL Ramazan Yardımı Nedir?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ramazan ayında İstanbul’da yaşayan 400 bin aileye destek olacaklarını duyurdu. Yardımlar kapsamında 160 bin aileye 500 TL nakit yardım yapılacakken, 150 bin aileye gıda kolisi dağıtılacak. Ayrıca, şehit-gazi yakını ve engelli ailelere 12,5 milyon TL’lik market kartı verilecek. Afet bölgesindeki ailelere de yardım yapmak isteyenler “askıda fatura” uygulamasına destek olabilecekler. İBB, ihtiyaç sahibi ailelerle birlikte afet bölgelerinden İstanbul’a gelenlere de yardım eli uzatacak. Bu kapsamda, toplamda 150 bin gıda kolisi dağıtılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 500 TL Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan yardım kolisi ve çeki, maddi zorluklar yaşayan ve asgari ücretin altında geliri olan kişilere yöneliktir. Özellikle pandemi döneminde işsiz kalan, evden çıkamayan ve çalışmayan vatandaşlar için büyük bir destek sağlamaktadır.

İBB 500 TL Ramazan Yardımı Başvuru Formu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Maddi sıkıntı çeken ve sosyal güv

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş