İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı İle İş Arayanlara Günlük 327 TL’ye Kadar Maaş Veriyor! İşte Programın Detayları…

İŞKUR işbaşı eğitim programı, İŞKUR tarafından düzenlenen bir programdır ve işsiz vatandaşların mesleki eğitim sürecinden geçerek nitelikli elemanlar haline gelmesini sağlar. Programa katılanlar İŞKUR tarafından bulunan işlere yerleştirilir veya kendi işlerini kendileri ayarlayabilirler. Program kapsamında sanayi kuruluşları, hizmet sektörü, bilişim hizmetleri veren firmalar ve üretim tesisleri gibi birçok farklı alanda çalışabilirsiniz.

İŞKUR işbaşı eğitim programının en önemli avantajlarından biri, çalışanların iş kazası ve meslek hastalığı sigortaları ve genel sağlık sigortası primlerinin İŞKUR tarafından ödenmesidir. Ayrıca, programa katılan vatandaşlara maaş da verilmektedir. Maaş miktarları 2023 yılı için belirlenmiştir ve normal katılımcılara günlük 327 TL ödenir. İŞKUR’un İşte Anne projesi kapsamında çalışan annelere günlük 360 TL ödeme yapılırken, imalat sektöründeki mesleklerde düzenlenecek işbaşı eğitim programlarına katılan kadınların bakmakla yükümlü oldukları 2-5 yaş arası çocukları için aylık 400 TL bakım desteği ödemesi yapılmaktadır.

İŞKUR işbaşı eğitim programına katılabilmek için en önemli şart, İŞKUR’a kayıtlı işsiz vatandaş olmaktır. Programa başvurabilmek için 15 yaşını doldurmuş olmak, işverenin birinci ya da ikinci dereceden akrabası olmamak, emekli olmamak, programdan önceki 3 aylık dönemde çalışmamış olmak ve program öncesinde sigorta primi ödememiş olmak gerekmektedir.

İŞKUR işbaşı eğitim programı başvuru işlemleri için kimlik belgesi, diplomanız ya da öğrenci belgeniz, vesikalık fotoğraf ve SGK hizmet döküm belgesi ile birlikte en yakın İŞKUR ofisine başvurmanız gerekmektedir. İşbaşı eğitim programına katılmış olanların tecrübelerini yorum alanında paylaşarak, diğer vatandaşlarımızın da bu program hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

İlgili Haberler:
– İkinci El Araç Piyasasında Neler Oluyor? Fiyatlar Düşecek mi, Yükseliş Sürecek mi?
– Vodafone Dijital Başvuru İle Hat Alanlara 20 GB Bedava İnternet Veriyor!
– İŞKUR Öğrenci Sosyal Çalışma Programı Nedir?
– İŞKUR Kursiyer Ücretleri Ne Kadar?

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş