İBB Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula

İBB Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul Halk Süt yardımı sorusu çocuklu aileler tarafından oldukça merak edilen konuların başında gelir. İstanbul’da yaşamakta olan aileler çocuklarının süt ihtiyacını karşılamak amacı ile İBB süt yardımına başvuru yapabiliyor. Bu sayede dar gelirli aileler çocuklarının beslenme ihtiyaçlarını artık daha kolay bir şekilde karşılamaktadır. Yapılan süt yardımlarında kişilerden her hangi bir ücret talebi de yoktur. Dolayısı ile ihtiyaç sahibi aileler için iyi bir yardım kaynağı olarak görülmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı

İBB süt yardımından faydalanmak isteyen kişiler için birkaç koşul öne sunulmuştur. Yani 3 ila 6 yaş aralığında çocukları olan kişiler için ve bu kişilerin maddi durumu yetersiz olması gerekmektedir. Dar gelire sahip olan ailelerde 3 ila 6 yaş aralığında çocuklar varsa bununla alakalı süt yardımı alabilirler. Her çocuk için haftalık 2 litre süt yardımı yapılmaktadır.

İBB Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır?

Süt yardımı kampanyasından faydalanmak isteyen kişiler ise ilk etapta muhtaçlık belgesine sahip olmalıdır. Başvurularda aranan ilk şart bu yöndedir. Daha sonra ise aile, çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı ile İstanbul büyük şehir belediyesi birlikte başvuru yapan kişiler ile alakalı bir gelir testi yapmaktadır. Gelir testi yapıldıktan sonra gerçek ihtiyaç sahipleri için süt yardımlarına başlanmış olur. Gelir testi sürecinden geçen ailelerin çocukları için haftalık iki litre süt yardımları yapılır.

İBB Süt

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş