İBB Anne Bebek Destek Paketi Başvurusu

İBB Anne Bebek Yardım Paketi Başvurusu

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi sosyal yardım ve destek paketleri içerisinde anne ve bebeklere yönelik sunmuş olduğu yardımlara bir yenisini daha ekleyerek 0 – 4 yaş aralığında çocuğu bulunan annelere bezden mamaya ve hatta ıslak mendile kadar pek çok ihtiyacı karşılamak amacı ile Anne – Bebek Destek Paketi sunmaktadır.

Hayırseverlerin destekleri ile anne ve bebeklere ulaşan bu destek programı İBB tarafından gerçekleştirilen sosyal inceleme sonrasında muhtaçlığı tespit edilmiş ailelere direkt olarak ulaştırılmaktadır. Hayırseverlerin İBB web sitesi üzerinden online olarak yaptığı destekler doğrudan 0 – 4 yaş aralığında bebek sahibi olan annelerin İstanbulkart’ına yatırılarak tüm annelerin SMS ile bilgilendirilmesi de sağlanmaktadır.

İBB Anne Bebek Destek Paketi Nedir?

İBB Anne Bebek Yardımı çocuklu annelere yönelik düzenlenmiş olan destek paketidir. 0 – 4 yaş aralığında çocuğu bulunan annelere sunulan bu paket içerisinde toplu ulaşımdan ücretsiz olarak yararlanmak ve bebeğin ihtiyacı olan ıslak mendil, bez ve mama gereksinimleri de bulunmaktadır.

Hayırseverlerin arzu ettiği miktarda ödeme yaparak toplanan tutarları ihtiyaç sahibi annelere ulaştırılmasını sağlayan İBB, bu destek paketi ile 0-4 yaş arası 1 bebeği olan annelere 150 TL, 1’den fazla bebek sahibi olan annelere ise 250 TL destek olmalarına olanak sunm

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş