GSS Borç Ödeme Kredi Kartı & Tek Tıkla Kolayca Öde

GSS borç ödeme işlemleri günümüzde online bankacılık sistemleri üzerinden ve SGK kredi kartı prim ödeme sistemi aracılığıyla kolayca yapılabiliyor. Bu sayede insanlar zahmetsiz ve hızlı bir şekilde GSS prim borçlarını ödeyebiliyorlar. SGK prim borçlarınızı ödemek için bankanızın mobil ya da internet bankacılık kanallarına giriş yapabilirsiniz. SGK kredi kartı prim ödeme sistemi için kullanabileceğiniz bankalar, SGK ile anlaşmalı olan bankalar arasından seçilebilir. Ancak burada bankaların belirlediği komisyon oranlarının da dikkate alınması gerekmektedir.

SGK borç ödemeleri, bankacılık kanalları üzerinden gerçekleştirilecekse; öncelikle online bankacılık sistemine giriş yaparak, “SGK Ödemeleri-GSS Prim Ödemeleri” menüsüne yönlendirilmeniz gerekiyor. Buradan prim ödemesi yapacağınız kişinin T.C. kimlik numarasını girerek sorgulama yapıyorsunuz. Ardından, prim borcunu seçerek ödeme yapılacak hesap bölümünde kredi kartınızı seçmeniz yeterli olacaktır. Eğer bankanız SGK ile anlaşmalı ise ve kredi kartı ile ödeme yapabilmenize izin veriyorsa bu şekilde devam ederek ödeme yapabilirsiniz. Ancak eğer bankanız kredi kartı seçtirmiyorsa, SGK borç ödemesini yapmak için kartla SGK ödeme sistemini kullanabilirsiniz.

Kartla SGK ödeme sistemini kullanarak GSS-SGK borcu ödeme işlemini yapmak için ise e-devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. SGK kart ile ödeme sistemine buradan girdikten sonra “UYGULAMAYA GİT” seçeneğini tıklamanız yeterli olacaktır. Daha sonra “DİĞER TAHSİLATLAR-GSS Prim” menüsünü secerek, “borç sorgulama” butonuna tıklamanız gerekiyor. Bu menüde cari dönem, geçmiş dönem GSS prim borçlarınız ile varsa yapılandırma kapsamındaki tüm GSS prim borçlarınızı görüntüleyebilirsiniz. İlgili borcu seçerek ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Sonuç olarak, GSS borcu ödeme işlemleri günümüzün teknolojik gelişmeleri sayesinde online bankacılık kanalları üzerinden ve SGK kredi kartı prim ödeme sistemi aracılığıyla kolayca yapılabilmektedir. Bu yöntemler sayesinde zahmetsiz ve hızlı bir şekilde GSS prim borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Ancak burada bankaların belirlediği komisyon oranlarının da dikkate alınması gerekmektedir.

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş