Giresun Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Giresun Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Üretilen ürünlerin anında tüketildiği bu dünyada, parası olanların tüketmek gibi bir durumu söz konusudur. Üretimin gerçekleşmesinin ardından elde edilen kazançlar sayesinde tüketim gerçekleştirilmektedir. Kazanç elde edebilmek için çalışmak gerekmektedir. Ama ne yazık ki çalışmak herkes için yapılabilecek bir şey değildir. Kimisi iş bulamamaktadır. Kimisi de çeşitli sebeplerden ötürü var olan hastalığı yüzünden çalışamamaktadır. Bu nedenle yardıma ihtiyaç duyan bireylerin varlığı kabul görmektedir.

Giresun Belediyesi, yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlar için maddi ve ayni yardımlar düzenlemektedir. Gerek devlet yetkilileri, gerekse gönüllü olarak bağışta bulunan bireyler bu kişilerin yaşamlarında daha güçlü durabilmeleri için çalışmalar yürütmektedir. Türkiye’nin 81 ilinde yardım çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Bu sayede vatandaşların hayatlarında daha rahat olabilmeleri ve ülkenin refahının arttırılması hedeflenmektedir.

Giresun Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Giresun Belediyesi, yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlar için maddi ve ayni yardımlar düzenlemektedir. Gerek görüldüğü taktirde, erzak yardımı sağlanmaktadır. Öğrenciler için kırtasiye yardımı yapılmaktadır. Yakacak yardımı yaparak, kış aylarının daha rahat geçmesi sağlanmaktadır. Bebeklerin ihtiyaçlarına dair yardımlar ailelere verilmektedir. Kombi yardımları sağlanmaktadır. Gıda ve giyecek temini sağlanarak, ihtiyaç sahibi bireylere ulaştırılmaktadır. Aynı zamanda tüp kullanan ihtiyaç sahibi bireylerin tüpleri de temin edilmektedir. Hatası olan bireyler için hasta bezi yardımı mevcut durumdadır. Gerek görüldüğü taktirde evde bakım hizmeti de sunulmaktadır.

Birçok ihtiyaç sahibi bireye, pek çok alanda yardım hizmeti sunan Giresun Belediyesi, bireylerin yaşam kalitesi artarak toplum içerisindeki yerleri güçlenmektedir.

Giresun Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Giresun Belediyesi, yardıma ihtiyaç duyan bireyleri tespit ederek gerekli işlemleri gerçekleştirmektedir. İşsiz durumdaki bireylere, herhangi bir sağlık durumu sebebiyeti ile iş göremeyen kimselere, engelli bireylere, ileri yaşta olması sebebi ile çalışamayan bireylere, ailesi kalabalık olduğu için kazancı yetmeyen kişilere, geliri düzenli bir biçimde seyretmeyen kimselere belediye tarafından yardım sağlanmaktadır. Aynı zamanda gazi ya da şehit ailesi olanlar, doğal afet sırasında zarar görenler, herhangi bir salgın yüzünden mağdur durumdaki kimseler yardım alma hakkına sahiptir. Kişisel bakımını üstlenemeyecek durumdaki kimselere bu konuda yardım hizmetleri verilmektedir. Eğitim hayatında aksaklık yaşayan öğrencilere de yardım eli uzatılmaktadır.

Giresun Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yardım başvurusunda bulunmak isteyen ihtiyaç sahipleri, Giresun Belediye binasındaki Beyaz Masa üzerinden başvuru talebinde bulunarak işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Dijital ortamları tercih etmek isteyen bireyler ise, https://www.giresun.bel.tr/iletisim linki üzerinden mesaj iletme hakkına sahiptir. Başvuru formuna https://online.giresun.bel.tr/ebelediye/pages/administrator/user/bireyselBasvuru.xhtml#linki üzerinden ulaşmak mümkündür. Beyaz Masa’ya ait web sayfası linki üzerinden yetkililer ile görüşme sağlamak da mümkündür. Link şu şekildedir: beyazmasa@giresun.bel.tr

Giresun Belediyesi Yardım Başvuru Form

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş