EYT Kıdem Tazminatı Destek Paketinin Şartları

EYT Destek Paketi Nedir? Hangi Şartlarda Kullanılabilir?

Kredi Garanti Fonu tarafından açıklanan EYT Destek Paketi ile KOBİ ve KOBİ dışı firmaların çalışanlarına emeklilik nedeniyle ödeyecekleri kıdem tazminatından kaynaklanan finansman ihtiyaçları hazine fonu tarafından karşılanıyor. Ürün vadesi azami 36 ay olup, bu süreçte ödemesiz dönem de sağlanmaktadır.

Destek paketinin kefalet limitleri de şu şekildedir: KOBİ’ler için 10 milyon TL ve %75 kefalet oranı, KOBİ dışı firmalar için 20 milyon TL ve %70 kefalet oranı. Bu kefaletler karşılığında kurum yararlanıcılardan bir defaya mahsus ve peşin olarak kefalet tutarının %0,5’i oranında Kredi Verenler aracılığıyla komisyon tahsil eder.

Paket kapsamında yararlanılacak kredi sadece 7438 sayılı Kanun kapsamında emekli olacak personelin kıdem tazminatı için kullanılabilir. Kredi ödemeleri doğrudan emekli olacak çalışanların hesabına yatırılırken, kredinin kullandırılabilmesi için ilgili finans kuruluşları/kurumlar olan Denizbank, Garanti, Halkbank, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası ile çalışmak gerekmektedir.

EYT Destek Paketi’ni kullanabilmek için ilgili sayfaya kgf.com.tr linkinden ulaşabilirsiniz. Ancak, paket kapsamında kullandırılacak olan kredinin sadece 7438 sayılı Kanun kapsamında emekli olacak personelin kıdem tazminatı için kullanılabileceğine dikkat etmek önemlidir. Bu destek paketi, firma sahiplerine ve çalışanlarına önemli bir finansman imkanı sunarken, kurumsal hizmetlerden yararlanmanın önemini de bir kez daha vurguluyor.

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş