EYT Bayram İkramiyesi Sorgulama & Tek Tıkla Sorgula

EYT Emekli Bayram İkramiyesi Sorgulama

Son zamanlarda en çok araştırılan konulardan biri olan EYT bayram ikramiyesi sorgulama işlemleri, pek çok emeklinin merak ettiği konular arasında yer alıyor. EYT kapsamında ilk emekli maaşları 01 Nisan 2023 tarihinde bağlanmış ve ilk bayram ikramiyesi ödemeleri de 2023/Mayıs ayı itibariyle yapılmaya başlanmıştır. Biz de bu yazımızda EYT kapsamında emekli olanların bayram ikramiyesi sorgulamasını nasıl ve nereden yapabileceği hakkında bilgi veriyoruz.

Eyt Bayram İkramiyesi Nereden Bakılır?

EYT kapsamında ya da normal kapsamda emekli olanların bayram ikramiyeleri, emeklilik dilekçesi doldurduklarında talep ettikleri bankaya gönderilmektedir. Emekli maaşı bağlanma ve bankaya gönderilme sürecinde emekli ikramiyenizin bankaya aktarılıp aktarılmadığını şu şekillerde öğrenebilirsiniz:

• Size en yakın Sosyal Güvenlik Merkezi’ne giderek ya da telefonla arayarak,
• Alo 170 hattından sorgulama yaptırarak öğrenebilirsiniz.
• Emekli maaşınız için tanımlanan banka hesabınızdan bakabilirsiniz. Hesaba yatacağı için hesabınızdaki hareketlerden bayram ikramiyesinin ödenip ödenmediğini görebilirsiniz.

EYT Bayram İkramiyesi Sorgulama

EYT bayram ikramiyesi sorgulama işlemi, e-Devlet ya da Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından geliştirilen başka bir online uygulamadan yapılamamaktadır. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Merkezi’ne giderek kimliğiniz ile sorgulama yaptırabilir, mobil bankacılık kanalından hesap hareketlerinize bakarak hesabınıza aktarılıp aktarılmadığını görebilirsiniz.

EYT Bayram İkramiyesi Yatmadı Ne Yapmalıyım?

Bayram ikramiyesi için aylık başlama tarihinin bayram öncesi olması gerekmektedir. Eğer bu şartı sağlıyorsanız ikramiye ödemeniz geç de olsa yapılmaktadır. Bağlı olduğunuz Sosyal Güvenlik Merkezi’ne giderek ikramiye ödemenizin neden yapılmadığı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bayram İkramiyesi Nereye Yatar?

Emekli bayram ikramiyesi, emekli maaşı başvurusunda bulunurken işaretlediğiniz bankaya gönderilir ve banka tarafından hesabınıza aktarılır. Eğer emekli maaşına başvururken herhangi bir banka işaretlemesi yapmadıysanız bu durumda ödeme Ziraat Bankası’na havale olarak gönderilir ve Ziraat Bankası gişelerinden kimliğiniz ile birlikte almanız gerekir.

EYT Emekli Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatacak?

EYT kapsamında ilk defa 01 Nisan 2023 tarihinden itibaren emekli olanların bayram ikramiyeleri, 9-10 Mayıs 2023 tarihlerinde ödendi. EYT emeklilerine bayram ikramiyesi 2.000,00 TL olarak ödenmektedir.

Unutmayın, EYT bayram ikramiyesi hakkında merak ettiğiniz her konuda detaylı bilgiyi yaşadığınız şehirdeki SGK ofislerinden alabilirsiniz.

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş