Edirne Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Kişilerin Hayatını Düzenleyen Faktör: Kazançları

Kişilerin yaşamlarındaki düzeni belirleyebilmeleri, kazançlarına bağlıdır. Kazançlar ise kişinin çalışma durumuna bağlıdır. Kişinin çalışma durumu mevcut ise, hayatını ona göre düzenleyebilmektedir. Ama çalışma gibi bir durumu söz konusu olmayan kişilerin incelemeye alınması gerekmektedir. Bu kişilerin neden çalışamadığının tespit edilmesi ve ihtiyaçlarının giderilip giderilemeyeceği belirlenmelidir. Kişilerin ihtiyacı olan maddi yardım kategorisi belirlenerek, bu doğrultuda hareket edilmelidir.

Edirne Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Edirne Belediyesi, yardıma ihtiyaç duyan bireyleri tespit ederek, gerekli yardımları sağlama amacı gütmektedir. Bu durum çerçevesinde, maddi yetersizlik içerisinde olan bireylere, işsiz durumdaki kimselere, yaşı itibari ile ya da hastalığı sebebiyle gelir sağlayamayan kişilere yardımlar belediye tarafından sağlanmaktadır. Bu yardımlar gerek görüldüğü taktirde maddi ya da ayni olarak yapılabilmektedir.

Maddi Yardım

Maddi sıkıntı çeken kişiler için alışveriş çeki ya da kartı biçiminde yardımlar sağlanmaktadır. Aynı zamanda kira yardımı da sağlanmaktadır. Maddi sıkıntı çeken öğrenci bireyler için kırtasiye yardımı, önlük yardımı gibi çalışmalar sağlanmaktadır.

Gıda Yardımı

Gıda yardımına ihtiyacı olan bireylere, sıcak yemek temini ile birlikte gıda kolisi temini de sağlanmaktadır.

Bakım ve ilaç Yardımı

Yaşlı bireyler için ihtiyaçları karşılanacak durumdadır. Bu bireyler için, evde bakım hizmeti ve temizlik işlemi gerçekleştirilmektedir.

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş