Denizli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Makalede Neler Var

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Kimlere Verilir

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvuru Formu

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu Sorgulama

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi İçindekiler

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Denizli Büyükşehir Belediyesi 2024 yılında, yardım ve dayanışma ayı olan ramazan ayında zor durumda olan, dar gelirli, ihtiyaç sahibi 25 bin ramazan kolisi yardımı yapacağını duyurmuştur. Ramazan ayı boyunca koliler ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacaktır.

Ramazan ayında, dağıtılan yardım kolilerine nasıl başvurulacağı, başvuru yapmak için gerekli şartların neler olduğu,  başvuru sonuçlarının nasıl öğrenileceği gibi birçok sorunun cevabı aşağıda yer almaktadır.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizli Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisinden faydalanmak isteyen vatandaşlar başvurularını farklı platformlardan gerçekleştirebilmektedir.

Ramazan kolisinden faydalanmak isteyen ihtiyaç sahibi aileler belediyede bulunan Sosyal Hizmet Bürosuna giderek başvurularını gerçekleştirebilmektedir.

Belediyenin web sitesinden ramazan kolisi başvurusu yapılabilmektedir. Web sitesinde yer alan iletişim alanından ilgili birimlere ulaşabilirsiniz ve ramazan kolisinden faydalanmak istediğiniz iletebilirsiniz.  Belediyenin iletişim bilgilerine https://www.denizli.bel.tr/Default.aspx?k=belediye-irtibat linkine tıklayarak erişebilirsiniz.

E-Devlet sisteminden https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-e-devlet-istek-sikayet-talebinde-bulunma-4696 linkine tıklayarak T.C. kimlik numarası ve şifrenizi yazarak giriş yaptıktan sonra yardım almak istediğiniz belediyeyi aramalısınız. Daha sonra ise başvuru formunu doldurarak ramazan kolisi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Telefon ile belediye ekipleri ile iletişime geçerek ramazan kolisi yardımından faydalanabilirsiniz.  Telefon ile başvuru yapabilmeniz için +90 (258) 280 20 20 numarasını arayarak veya +90 (258) 265 21 37 SMS (kısa mesaj) atarak ekiplere ramazan kolisinden faydalanmak istediğinizi belirtmelisiniz.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne [email protected] mail adresine e-posta göndererek ramazan kolisinden faydalanmak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Belediyeye ait sosyal medya hesaplarından ramazan kolisi başvurusu yapılabilmektedir. Twitter’dan başvuru yapmak isteyen vatandaşlar @denizlibld hesabından, Instagram’dan başvuru yapmak isteyen vatandaşlar https://www.instagram.com/denizlibbld/ linkine tıklayarak belediye ile irtibat kurabilmektedir.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Kimlere Verilir

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından ramazan kolisinden faydalanmak isteyen vatandaşların Denizli’de ikamet etmesi ve ihtiyaç sahibi olması gerekmektedir.

Her hangi bir sosyal güvencesi ve geliri bulunmayan kişilere verilen ramazan kolisi yardımı ayrıca düzenli olarak sosyal yardım alan kişilere verilmektedir.  İşini kaybeden ve çalışmayan kişilere başvuruda bulunarak ramazan kolisi yardımından yararlanabilir.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvuru Formu

Denizli Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisinden faydalanmak isteyen vatandaşlar tarafından doldurulması gereken belgedir.

Başvuru formunda kişisel bilgiler, adres bilgileri ve gelir durumu gibi bilgilerin yer aldığı sorular bulunmaktadır. Bu sorulara verilen cevaplar ve istenilen evrak incelenerek ihtiyaç analizi yapılmaktadır. Bu nedenle başvuru formunda yer alan bilgilerin eksiksiz ve güncel bilgiler ile doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunda yer alan bilgiler belediye ekipleri tarafından değerlendirildikten sonra yardım paketleri ihtiyaç sahiplerine teslim edilecektir.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu Sorgulama

Ramazan kolisi başvuru sonucunu merak eden vatandaşlar belediye binasına giderek veya belediyeye ait olan 90 (258) 280 20 20 numaralı telefonu arayarak başvuru sonuçları hakkında bilgi sahibi olabilmektedir.

E-Devlet üzerinden başvuru yaptıysanız https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak başvuru sonucunuzu sorgulayabilirsiniz.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi İçindekiler

Belediye tarafından verilen ramazan kolisinde bulunan gıda ürünleri,  1 kg. makarna, 2 kg. un, 2 kg. pirinç, 1 kg. kuru fasulye, 1 kg. nohut, 2 kg. şeker, yarım kg. tuz, 1 kg. çay, 2 litre yağ, 5’li 1 paket sabun, 1 kg. deterjan ve 1 kg. mercimektir.

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş