Chrome Uzaktan Masaüstü Nedir?, Nasıl Kullanılır?

Bilgisayarınızı telefonunuz ya da tabletiniz üzerinden yönetmeniz gerektiğinde ” Chrome Uzaktan Masaüstü ” ile kolay bir şekilde kontrol edebilirsiniz.Peki Chrome Uzaktan Masaüstü uygulaması nedir, nasıl kullanılır? İşte detayları.

Bilgisayarınızı uzaktan kontrol etmek için bir çok yazılım mevcut ancak Google‘ın kullanıcılarına sunmuş olduğu küçük uygulama ile bu işlemi diğer yazılımlara ihtiyaç duymadan kolaylıkla tabletinizden, telefonunuzdan ya da başka bir bilgisayar üzerinden kendi bilgisayarınızı kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

Chrome Uzaktan Masaüstü Nasıl Kullanılır?

Kurulumu oldukça basit olan uygulama için yapmanız gereken iki işlem ve dikkat etmeniz gereken bir husus bulunmakta.Kısaca uygulamanın kurulumu hakkında bilgi vermek gerekir ise;

 • Android cihazınıza ( tablet yada telefon ) Google Play üzerinden Chrome Uzaktan Masaüstü isimli uygulama üzerinden öncelikle indirmeniz gerekmekte.
 • Bu işlem tamamlandıktan sonra şimdi sıra bilgisayarınıza bu eklentiyi kurma ve etkinleştirmede;
  • Bu link üzerinden Google Chrome tarayıcınıza yükleyebileceğiniz eklentiye kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.
  • Eklentiyi tarayıcınıza kurduktan sonra yeni sekmede eklentinin bulunduğu sayfa karşınıza çıkacaktır.Eklenti size yetkilendirme isteyecektir onu kabul edin ve devam edin.
  • Yetkilendirme işlemleri tamamlandıktan sonra eklenti karşınıza Uzaktan yardım ve Bilgisayarlarım gibi iki seçenek sunacaktır.Bunlardan ilki başka bir bilgisayara bağlanıp onun üzerinden işlem yapmak için ikincisi ise android cihazınıza yüklediğiniz uygulamadan bilgisayarınızın kontrolünü sağlamanız için.
  • Biz Bilgisayarlarım kısmından ilerleyerek ” uzaktan bağlantıları etkinleştir ” diyerek işlemlerimize devam edip tarayıcı üzerinden size sorulacak minimum 6 haneli bir şifre oluşturup bilgisayar üzerindeki adımları tamamlayabilirsiniz.
 • Evet bilgisayar üzerine kurduğumuz ve yetkilendirdiğimiz eklentinin ardından telefonumuza yüklediğimiz uygulama ile bilgisayarımızı yönetmeye başlayabiliriz.Ancak bunu yapmadan önce belirtmemiz gereken önemli bir husus var o da şu ki; tarayıcınız ve bilgisayarınızda açık olan Gmail hesabınızın aynı olması.

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş