Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelerin ve kişilerin temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere kart16 adıyla bir sosyal yardım kartı projesi yürütmektedir. Bu yazımızda sizlere, Bursa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı nedir ve nasıl alınır hakkında bilgi vereceğiz.

Bu projede, ülkemizdeki zor zamanlarda maddi sıkıntı yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerin mahcubiyet yaşamadan ihtiyaçlarını karşılamaları hedeflenmektedir. Bu amaçla, Bursa il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere temel ihtiyaçları için destek sağlanması planlanmıştır. İlk etapta 900 aileye hizmet verilecek olan projenin daha sonra 5000 aileye ulaşılması hedeflenmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nedir?

Bursa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı, kart16 adıyla dağıtılmakta olan bir kampanyadır. Bu kampanya sayesinde, erzak yardımına ihtiyacı olan ailelerin mahcup olmadan temel ihtiyaçlarını temin etmeleri amaçlanmaktadır. Kart, ürün alışverişlerinde kullanılabilmektedir ve içerisine her ay nakit yüklemesi yapılarak ihtiyaç sahibi kişilerin temel ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu yapmak isteyenler, başvurularını Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na yapabilirler. Ayrıca, başvurularını Online Sosyal Destek Başvuru sistemi üzerinden de gerçekleştirebilirler.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 başvurusu yapmak isteyenler, başvurularını Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı aracılığıyla gerçekleştirebilirler. Ayrıca, başvurularını Online Sosyal Destek Başvuru sistemi üzerinden de yapabilirler.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 Başvurusu Sorgulama

Kart16 başvuru sorgulama işlemleri için öncelikle Online Sosyal Destek Başvuru sistemi üzerinden başvuru yapılması gerekmektedir. Yapılan başvurunun takibi ve sorgulanması ise E-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 Kimlere Verilir?

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16, Bursa il sınırları içerisinde yaşayan ve ihtiyaç sahibi olan kişilere verilmektedir. Bu kişiler, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan inceleme ve araştırmalar sonucu belirlenmektedir. Özellikle Covid-19 pandemi sürecinde işyerleri kapanan ve işsiz kalan vatandaşlarımıza yönelik olarak da sosyal yardım destek kampanyaları başlatılmıştır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Kayboldu Ne Yapmalıyım?

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal yardım kartını kaybedenler, vakit kaybetmeden Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ile iletişime geçerek yardım kartlarının kayıp işlemlerinin başlatılmasını sağlayabilirler.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı İçin Nereye Başvurulur?

Bursa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu yapmak isteyenler, kendi kimlikleri ile Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na başvuruda bulunabilirler.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

Bursa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı limiti hakkında herhangi bir açıklama yapmamıştır. Ancak, sabit erzaklar yerine nakit yükleme yaparak kullanımın sağlanacağı belirtilmiştir. Bir bilgiye göre, 2 koli erzakın 200 TL değerinde olduğu düşünüldüğünde, limitin 200 TL’nin altında bir tutar olmayacağı beklenmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yüklenecek?

Bursa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartları, öncelikle 900 haneye ulaşılması hedeflenmiştir. Daha sonra ise yıl içerisinde 5.000 muhtaç sahibi aileye verilmesi planlanmaktadır. Başvuruların kabul edilmesi durumunda, diğer ay içerisinde kartlara nakit yüklemesi yapılacaktır.

Yardım Kartı Başvurusu

Diğer sosyal yardım kartları hakkında bilgi almak ve başvuru yapmak isteyenler, Şok, A101, Bim, İBB gibi marketlerin kendi kartlarına başvurabilirler.

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş