Bingöl Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu E-Devlet Başvuru ve Başvuru Formu

Bingöl Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu E-Devlet Başvuru ve Başvuru Formu

Bingöl Belediyesi, 2023 Sosyal Belediyecilik proje kapsamında yerini alarak her yıl Ramazan ayının yaklaşması ile ihtiyaç sahibi vatandaşların yararlanabilmesi için Ramazan yardımı başvurularını başlatmaktadır. Bingöllü vatandaşlar başvuru tarihleri içerisinde, başvuru kanalları üzerinden başvuru talebinde bulunarak, başvurularının onaylanması halinde Ramazan yardımından yararlanabilirler.

Bingöl Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alınır?

Bingöl Belediyesi Ramazan yardımı nasıl alınır? Ramazan yardımı başvurusunda bulunmak için il belediyesini ziyaret etmeniz gerekmektedir. İl belediye binasına bizzat gittikten sonra ilgili müdürlükten başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Müdürlüğe giderken başvuru belgelerini de yanınızda götürmeyi ihmal etmemelisiniz. Başvuru belgelerini eksiksiz bir şekilde götürdükten ve müdürlük tarafından size verilen başvuru formunu eksiksiz olarak tamamlayarak başvuru talebinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bingöl Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Bingöl Belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir? Söz konusu sosyal yardımdan yalnızca belirli kişiler yararlanabilirler. Bu kişiler öncelikli olarak Bingöl il sınırları içerisinde yaşıyor olmaları ve herhangi bir gelire sahip olmamaları ya da gelirlerinin düşük olması gerekmektedir. Bu şartları karşılayan kişiler Ramazan yardımından yararlanabilirler. Ayrıca Ramazan yardımından yararlanabilecek diğer kişiler aşağıdaki listede yer almaktadır; Şehit, Asker ve Gazi yakınları, Eşi vefat etmiş dul kadınlar ve Engelli vatandaşlar (%40 ve üzeri engelinin bulunması gerekir.)

Bingöl Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Bingöl Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartlarını karşılayan ihtiyaç sahibi vatandaşlar Ramazan yardımı almaya hak kazanabilirler. Başvuru şartlarını karşılayan Bingöllü vatandaşlar başvuru işlemlerini, il belediye binasında hizmet vermekte olan sosyal yardımlaşma müdürlüğüne giderek başvuru talebinde bulunabilirler. Bingöl Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları aşağıdaki listede yer almaktadır;

  • Başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve 18 yaşını tamamlamış olması gerekmektedir.
  • Hane gelirinin muhtaçlık sınırı altında olması gerekir.
  • Herhangi bir sosyal güvenceye (SSK vb.) sahip olunmaması gerekir. (Sağlık sigortası hariçtir.)

Bingöl Belediyesi Ramazan Yardımı Nelerdir?

Bingöl Belediyesi Ramazan yardımı nelerdir? Bingöl Belediyesi Ramazan yardımı olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlar için Ramazan kolisi yardımı yapmaktadır. Ramazan kolisi, içerisinde birçok temel gıda ürünü bulunan yardım kolileri şeklinde yapılan bir sosyal yardımdır. Bingöl Belediyesinin Ramazan yardımından yararlanmak isteyenlerin öncelikle başvuru şartlarına sahip olunması gerekir. Şartları karşılayan kişiler il belediyesine bizzat giderek başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Bingöl Belediyesi Ramazan kolisi içerisinde bulunan temel gıda ürünleri aşağıdaki gibidir; Pirinç, Bulgur, Nohut, Mercimek, Çay, Tuz, Şeker vb. ürünler bulunmaktadır.

Bingöl Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Bingöl Belediyesi Ramazan yardımı ne zaman dağıtılacak? Ramazan yardımına başvuruda bulunduktan sonra başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair bilgi almak için sorgulama işlemi yapabilir ve başvurunuzun sonucunu ve ne zaman dağıtılacağı konusunda bilgi alabilirsiniz. Başvuru işleminde bulunduktan sonra başvurunuz incelemeye alınır ve inceleme aşamasından olumlu olarak dönüş yapılan başvurular söz konusu yardımdan yararlanabilirler. Başvuru süreci yaklaşık olarak 30 gün kadar sürmektedir. 30 gün içerisinde tarafınıza bir geri dönüş yapılmazsa sorgulama işlemi yaparak detay bilgisi alabilirsiniz.

Bingöl Belediyesi Ramazan Yardımı Kolisi Başvurusu

Bingöl

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş