Bayram İkramiyesi Ne Zaman Verilecek? Kimler Alabilir?

Bayram İkramiyesi Ne Zaman Verilecek?

Bayram ikramiyesi ne zaman verilecek? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye’de yaşayan emeklilerin beklediği müjdeli haberi verdi. 2023 yılı Ramazan Bayramı için öngörülen emekli bayram ikramiyeleri, geçtiğimiz yıla kıyasla zamlı olarak hesaplara yatırılacak. Emekli vatandaşlarımız, bu güzel haberi büyük bir heyecan ve mutlulukla karşıladılar.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, emekli bayram ikramiyeleri bayramdan önce hesaplara yatırılacak. 14-19 Nisan tarihleri arasında yapılacak ödemeler ile SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kapsamında aylık alan emekliler, hak ettikleri bayram ikramiyelerini alabilecekler.

Kimler Bayram İkramiyesi Alabilir?

Kimler bayram ikramiyesi alabilir? Açıklamaya göre, ödeme tarihinde emekli aylığı, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı, sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alan bireyler Kurum tarafından ödeme almaya hak kazanacaklar. Bununla birlikte, şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terör mağduru sivil vatandaşlar ve hak sahipleri de bayram ikramiyesi alacaklar.

Bayram İkramiyesi Ne Kadar?

Bayram ikramiyesi her yıl insanlara verilmeye devam ediliyor. Her yıl olduğu gibi bu yılda heyecanla ne kadar olacağı bekleniyordu. Cumhurbaşkanının açıklamalarının ardından daha önceki senelerde 1100 TL olarak belirlenen bayram ikramiyesi 2023 yılı için 2000 TL olarak belirlenmiştir.

Bayram İkramiyesi Ödeme Günleri

Bayram ikramiyesi ödeme günleri nedir? Yaklaşık 15.6 milyon emekli, heyecanla bekledikleri Ramazan Bayramı ikramiyesi için geri sayım yapmaktadır. Ödemelerin 14 Nisan Cuma günü başlamasıyla birlikte, Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) kapsamında aylık alan emeklilerin maaş ve bayram ikramiyeleri, belirli bir ödeme tarihine göre dağıtılacaktır.

17, 18, 19, ve 20 ödeme gününe sahip olan emeklilerin ödemeleri 14 Nisan 2023 tarihinde gerçekleşecektir. Ödeme günü 21, 22 ve 23 olan emeklilerin ise bayram ikramiyeleri 15 Nisan 2023 tarihinde hesaplarına yatacaktır. Son olarak, ödeme günü 24, 25 ve 26 olan emeklilerin ödemeleri 16 Nisan 2023 tarihinde gerçekleştirilecektir.

Dul ve Yetimler Bayram İkramiyesi Alabilir Mi?

Dul ve yetimler bayram ikramiyesi alabilir mi? Hak sahibi olan kişilerin gelirlerini ve/veya aylıklarını kaybeden sigortalıların ölümü nedeniyle bayram ikramiyesi ödemeleri, hak sahiplerinin hisse oranlarına göre dağıtılır.

Örneğin, bir sigortalının eşi vefat ettiğinde, eşe %50 hisse oranında, yetim çocuğuna ise %25 hisse oranında ölüm aylığı ödenir. Bu durumda, bayram ikramiyesi ödemesi de hak sahiplerinin hisse oranlarına göre yapılır. 2.000 TL tutarındaki bayram ikramiyesi, eşin hisse oranına göre 1.000 TL, yetim çocuğunun hisse oranına göre ise 500 TL tutarında ödenir. Böylece, her bir hak sahibi, kendi hisse oranına denk gelen bayram ikramiyesini almış olur.

Emekliler Bayram İkramiyesi Alabilir Mi?

Emekliler bayram ikramiyesi alabilir mi? Sonunda beklenen haber geldi ve emekli bayram ikramiyesinde büyük bir zam yapıldı. AK Parti Grup Başkanvek

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş