Askerlik Borçlanması Sonucu Öğrenme & Tek Tıkla Öğren

Askerlik borçlanması sonucu öğrenme, vatandaşların sıklıkla merak ettiği bir konudur. Askerlik borçlanması başvurusu yapıldıktan sonra Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından borçlanma tutarı tebliğ edilir. Tebliği aldıktan sonra ödemenizi peşin olarak yaptığınızda, ödediğiniz miktar kadar gün satın alırsınız ve hizmet dökümünüze işlenir. Eğer borçlanma başvurusu yaptınız ancak size henüz herhangi bir tebligat gönderilmediyse, süreci online olarak takip edebilir ve başvurunuzun ne aşamada olduğu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Askerlik borçlanması başvurusu yapmanızın ardından, başvurunuz ne kadar sürede sonuçlanacak? Bu durum, bağlı olduğunuz Sosyal Güvenlik Merkezi’nin iş yoğunluğuna göre değişebilmektedir. Ortalama olarak, başvuru en geç 10-15 gün içerisinde sonuçlanır ve işlem yapılır. Daha yoğun zamanlarda ve daha yoğun SGM’lerde ise süreç daha uzun sürebilir.

Askerlik borçlanması sonucunu öğrenmek için birkaç seçeneğiniz vardır. E-devletten ya da elden/posta yolu ile başvuru yaptıktan sonra başvuru takibini SGK DYS sistemi üzerinden online olarak yapabilirsiniz. Başvurunuzun evrakları kayda alındıysa bir sonraki aşama için beklemeniz gerekir. Ayrıca, borçlanma işleminiz tamamlandıysa, SGK Ödemeleri-SGK Borçlanma menüsü üzerinden online bankacılık kanallarından sorgulama yaparak sonucunu öğrenebilirsiniz. Son seçenek ise bağlı olduğunuz SGK’yı ya da Alo-170 hattını telefonla arayıp işlem sonucunu öğrenmektir.

Askerlik borçlanması yaptıktan sonra ödeme yaptığınız süreler SGK tescil ve hizmet dökümünde askerlik borçlanması olarak görünür. Ödemenizin SGK Tescil ve Hizmet Dökümü’ne işlenip işlenmediğini görmek için e-devlet üzerinden hizmet dökümünüzü kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, SGK tebliği henüz girilmediyse ödemeniz sisteme işlenmemiş olabilir. Bu durumda bağlı olduğunuz SGK ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş