Aile Hekimi – Sağlık Ocağı Tahlil Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Aile Hekimi – Sağlık Ocağı Tahlil Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Sağlık sistemi içerisinde hastanelerin yanı sıra, sağlık ocaklarının da önemli bir yeri bulunmaktadır. Sağlık ocakları, hastane yükünü hafifletmektedir ve birçok sağlık hizmeti sunmaktadır. Fakat tahlil sonuçlarının öğrenilmesi, hastaneye göre daha uzun sürmektedir. Bu nedenle, Sağlık Bakanlığı, tahlil sonuçlarına kısa sürede ve daha az zahmetle ulaşılabilmesi için tetkik sonuç sorgulama otomasyonu geliştirmiştir. Bu sayede hastalar, laboratuvar önünde saatlerce beklemek zorunda kalmadan tahlil sonuçlarını öğrenebilirler.

Online olarak tahlil sonuçlarının sorgulanabilmesi için e-nabız otomasyon sistemi kullanılmaktadır. Bu sistem üzerinde, kişisel sağlık verilerinin kaydedildiği platforma T.C. kimlik numarası ve e-nabız şifresiyle girilerek tahlil sonuçları görüntülenebilir. Eğer şifreniz yoksa, e-Devlet aracılığıyla da sisteme giriş yapabilirsiniz. Herzaman tahlil sonucuna bire bir olarak ulaşmak zamanında ve doğru tedavi için sağlık hizmetlerinin temel direği olacaktır.

Sağlık ocağı tahlil sonuçları 3 şekilde öğrenilebilir. Bunlar; laboratuvar bilgi sistemi üzerinden, e-nabız otomasyon sistemi üzerinden ya da aile sağlık merkezinde yapılacak ziyaret ile sağlanabilir. Aile hekiminizden alacağınız kayıt numarası ile bu sonuçları öğrenebilirsiniz. Özellikle büyük şehirlerde ulaşım zorluğu göz önünde bulundurulduğunda, tahlil sonuçlarının internet üzerinden öğrenilmesi oldukça kolay ve hızlıdır.

Sağlık ocağı laboratuvar sonuçları,

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi