Adıyaman Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Adıyaman Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu ve Sorgulama 2023

Adıyaman Belediyesi, Ramazan ayında il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik Ramazan yardımı desteği vermektedir. Ramazan ayının yaklaşması ile ihtiyaç sahiplerine yönelik verilen Ramazan yardımı desteğinden yararlanmak isteyen Adıyamanlı vatandaşlar başvuru talebinde bulunmaları gerekmektedir.

Adıyaman Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alınır?

Adıyaman il sınırları içerisinde yaşayan Adıyamanlı muhtaç durumdaki vatandaşlar belediye tarafından yapılan Ramazan yardımına başvuruda bulunarak erzak kolisi yardımı almaya hak kazanabilirler. Adıyaman Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartlarına sahip olan kişiler başvuru taleplerini online olarak, ALO 153 numaralı hattan ya da il belediye binasına bizzat giderek gerçekleştirebilirler.

Adıyaman Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Adıyaman Belediyesi Ramazan yardımı yalnızca muhtaç durumda olan ve yardıma ihtiyaç duyan kişilere verilmektedir. Öncelik dar gelirli vatandaşlar ile şehit ailelerine verilmektedir. Ayrıca bakıma muhtaç yaşlılar, asker ve gazi yakınları, kronik rahatsızlığı olanlar ve engelli vatandaşlar da yardım alabilirler.

Adıyaman Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

  • Aylık hane gelirinin muhtaçlık sınırı altında olması
  • Başvuru sahibinin herhangi bir sosyal güvenceye sahip olmaması
  • Başvuru sahibinin 18 yaşını tamamlamış olması
  • Muhtarlık tarafından verilen fakirlik belgesine sahip olmak

Adıyaman Belediyesi Ramazan Yardımı Nelerdir?

Ramazan yardımı içerisinde makarna, pirinç, tuz, şeker, çay gibi çeşitli gıda ürünlerinin bulunduğu Ramazan kolisi yardımı yapılmaktadır.

Adıyaman Belediyesi Ramazan Yardımı Dağıtım Zamanı

Yardım kolileri Ramazan ayına girmeden yaklaşık olarak 10 gün kadar önce dağıtılmaya başlanır. En geç Ramazan ayının ilk haftasına kadar yardım kolileri hak sahiplerine dağıtılmış olur.

Adıyaman Belediyesi Ramazan Yardımı Kolisi Başvurusu

Başvuru talebinde bulunmak için Adıyaman belediyesinin çağrı merkezini arayabilir ya da il belediye binasına bizzat giderek başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

Adıyaman Belediyesi Ramazan Yardımı Sorgulama

Başvuru sorgulama işlemini ALO 153 Beyaz Masa hattı ya da ilgili web adresi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş