7440 Sayılı Yapılandırma Kanunu Kapsamına Giren Borçlar

Yapılandırma Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son dönemlerde birçok kişi borçlarını yapılandırma fırsatı ile birlikte ödeme olanağına kavuştu. İhtiyaç sahibi olan vatandaşlar, 7440 Sayılı Borç Yapılandırma Kanunu ile birlikte borçlarını ödeme planı çerçevesinde ödeyebilecekler. Bu yapılandırma süreci ile birlikte, borçların tamamının ödenmesi yerine taksitlendirilmesi de mümkün hale geldi.

Yapılandırma Kapsamında Olan Borçlar Nelerdir?

Yapılandırma kapsamına giren borçlar; Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı tahsil dairelerince tahsil edilen vergi, cezaları, idari para cezaları, işletme kayıtlarının düzeltilmesi nedeniyle doğan borçlar, motorlu taşıtlar vergisi, trafik cezaları, geçiş ücreti ve bunlara bağlı idari para cezaları, etkinlik hizmetleri, gümrük vergileri, sigorta primleri, emeklilik kesenekleri, kurum karşılıkları, işsizlik sigortası primleri, sosyal güvenlik destek primleri, tarım bakanlığına bağlı tahsil daireleri tarafından takip edilen borçlar, belediyelere, il özel idareleri ve YİKOB’a olan borçlar, odalara olan aidat borçları, stajer avukatların baro kesenekleri, meslek odalarına aidat borçları, veteriner hekim odalarına aidat borçları ve ziraat odalarındaki borçlardır.

Yapılandırma Başvurusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yapılandırma başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin, başvurularını belirli şartlar çerçevesinde yapmaları gerekmektedir. Başvuru, 12 Mart 2023 tarihine kadar İnternet Verg

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş