7326 Bağkur Yapılandırma Ödeme Nasıl Yapılır ?

7326 Bağkur Yapılandırma Ödemesi Nasıl Yapılır?

7326 Bağkur Yapılandırma Ödemesi nereye ve nasıl yapılacağı hakkında merak edilen ayrıntıları sizinle paylaşıyoruz. 09 Haziran 2021 tarihinde yayımlanan 7326 sayılı yasa ile bağkur borçları ve daha önce dondurulan hizmet süreleri yapılandırılmaktadır. Bu yapılandırma kapsamında yeniden yapılandırılan borçlar online bankacılık kanalları, bankalar ve PTT şubelerinden ödenebilmektedir. Sizde bu yazımızda 7326 Bağkur Yapılandırma Ödemesi hakkında öğrenmeniz gerekenleri keşfedin.

Bağkur Yapılandırma Ödemesi Nereden Yapılır?

Bağkur yapılandırma ödemesi yapmak isteyenler T.C. kimlik numaraları ile yapılandırma ödemelerini tüm bankalar ve PTT şubeleri, ATM’ler ve online bankacılık kanallarından yapabilir. Yapılandırma ödemesi SGK Ödemeleri-4/1-B Kendi Nam ve Hesabına Çalışma Tahsilatları-Prim Kendi Nam ve Hesabına Çalışma (Geçmiş Dönem) – 7326 Bağkur Yapılandırma menüsünden yapılabiliyor. 7326 ihya yapılandırma ödemesi ise SGK Ödemeleri-4/1-B Kendi Nam ve Hesabına Çalışma Tahsilatları-Prim Kendi Nam ve Hesabına Çalışma (Geçmiş Dönem) – 7326 Bağkur İhya Yapılandırma menüsünden ödenebilir.

Kredi Kartı ile 7326 Bağkur Yapılandırma Ödemesi Nasıl Yapılır?

7326 Yapılandırma ödemelerinizi Sosyal Güvenlik Kurumu kredi kartı ile prim ödeme sisteminden de kolayca ödeyebilirsiniz. Bunun için e-devlet şifresi ve aktif bir kredi kartı yeterli olacaktır. Kart ile SGK 7326 yapılandırma ödemesi yapmak için;

1. Öncelikle buradan T.C. numaranızı ve e-devlet ile kart ile prim ödeme sistemine giriş yapın: SGK kredi kartı ile prim ödeme sistemi girişi.
2. Sisteme girdikten sonra Sorgu Türü-4/1-B Kendi Nam ve Hesabına Çalışma Tahsilatları-BağKur Geçmiş Dönem-7326 Yapılandırma Tahsilatı veya 7326 Bağkur İhya yapılandırma tahsilatı menülerinden ödeme yapabilirsiniz.

Bağkur yapılandırma ödemesi hakkında merak edilenleri sizlerle paylaştık. Yukarıda bahsettiğimiz adımları takip ederek kolayca ödeme yapılandırması yapılabilir. Yapılandırma hakkında daha fazla bilgi için “Bağkur Yapılandırma Başvurusu Nasıl Yapılır?” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş