1100 TL Sosyal Yardım Parası Faz-3 Ödemeleri Başlıyor! İşte Şartlar ve Başvuru İşlemleri…

Devlet, ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla sunduğu destek paketleriyle en kötü durumlarda bile vatandaşların yanında yer almaktadır. Ülkemizde de pandemi nedeniyle ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olan programlar arasında yer alan Pandemi Sosyal Destek Programı, belirli şartları sağlayan vatandaşlara 1100 TL sosyal yardım parası vermektedir. Bundan böyle pandemi sosyal yardımı Faz-3 ödemelerine de başlanacaktır. Pandemi sosyal yardımı için başvuru nasıl yapılır, kimler bu yardımdan yararlanabilir gibi soruların yanıtları yazımızda yer almaktadır.

Başvurular e-Devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır. Başvuru günleri, kimlik numarasının son hanesine göre belirlenmiştir. Hafta sonunda ise sistem herkese açıktır. Başvuru yapabilmek için öncelikle ilgili linke tıklanarak, TC kimlik numarası ve e-Devlet şifresiyle oturum açılmalıdır. Başvuru formu doldurulduktan sonra onaylanması beklenmelidir. Onaylandıktan sonra yakın PTT şubesinden 1100 TL sosyal yardım parası çekilebilir. Ayrıca adınıza düzenlenen sosyal yardımlar bu linkten sorgulanabilir.

Sosyal yardım parasından yalnızca ihtiyaç sahibi kişiler yararlanabilir. Başvuru yapacak kişilerin çalışmıyor olması, sigortasının ödenmemesi ve gelirinin bulunmaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra 4A ve 4C kapsamındaki kamu işçileri, Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan gelen bir geliri olanlar, emekli maaşı alanlar, İŞKUR işsizlik ödeneği üzerinden işsizlik maaşı alan vatandaşlar ve kısa çalışma ödeneğinden faydalananlar bu yardımdan yararlanamazlar. Başvuru değerlendirmeleri kişi bazında değil, hane bazında yapılmaktadır. Aynı haneden birden fazla başvuru olması durumunda tek başvuru olarak değerlendirilir.

Pandemi sosyal destek programı, ihtiyaç sahibi vatandaşlara sağladığı 1100 TL sosyal yardım parası ile zor durumda olan vatandaşların hayatını bir nebze olsun kolaylaştırmaktadır. Bu programdan yararlanmak isteyen vatandaşların yukarıdaki şartları sağlaması halinde e-Devlet üzerinden başvuru yapmaları yeterlidir.

Yorum yapın

tokat haber - tokatgazetesi
meritking madridbet kingroyal giriş kingroyal meritking giriş